به گزارش افکارنیوز،

علیرضا ابراهیمی، در خصوص اهداف پشت پرده سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی و ترکیه برای رسیدگی به پرونده خاشقجی، گفت: حضور مایک پمپئو در منطقه برای رسیدگی به پرونده روزنامه نگار منتقد عربستانی قابل تامل است زیرا آمریکایی ها همواره به دنبال کسب منافع هستند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: پس از انتشار خبر مفقود شدن خاشقجی و سپس ارائه گزارش هایی مبنی بر کشتن وی در سفارت سعودی، ایالات متحده واکنش جدی نشان نداد و در واقع در موضع انفعال قرار گرفت.

ایالات متحده به هیچ وجه نمی خواهد منافعش با عربستان به خطر بیافتد

وی با اشاره به اینکه رییس جمهور آمریکا پس از این رخداد اعلام کرد که منافع آمریکا و عربستان در مواجه با این موضوع به خطر نخواهد افتاد، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها هم اکنون مراودات چندین هزار میلیاردی با سعوید دارند و نمی خواهند سود کلان صادرات اسلحه و تجهیزات نظامی به عربستان را از دست بدهند.

وزیر امورخارجه آمریکا درصدد تبرعه کردن سعودی از اتهام قتل خاشقجی است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد که سفر وزیر امور خارجه ایالات متحده به عربستان و دیدار با ملک سلمان برای پیدا کردن راه حلی در راستای تبرعه کردن سعودی ها از اتهام قتل خاشقجی است.

ابراهیمی افزود: همچنین حضور پمپئو در ترکیه نیز می تواند سبب اختلال در روند رسیدگی به پرونده روزنامه نگار منتقد سعودی باشد؛ در واقع به نظر می رسد با توجه به سابقه آمریکایی ها، پمپئو درصدد رایزنی با مسئولان ترکیه برای سرپوش گذاشتن بر این پرونده است.

لزوم دوری ترکیه از منافع سیاسی و بررسی دقیق پرونده خاشقجی

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس به نظر می رسد مسئولان ترکیه باید به دور از منافع سیاسی و همچنین با دقت این موضوع را بررسی کنند و نتیجه آن را به افکار عمومی دنیا اعلام کنند.