به گزارش افکارنیوز،

در این دیدار بهروز کمالوندی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تمامی تعهدات خود عمل کرده است، گفت: در صورتی که ایران از منافع برجام منتفع نگردد، ادامه برخی تعهدات بی‌‌‌معنی خواهد بود.
امه داد: با وجود اینکه نشانه‌‌‌‌های مثبتی از طرف اروپایی در خصوص حفظ برجام دریافت می‌‌شود، اما با در نظر گرفتن محدودیت زمان و تشدید فشارهای اقتصادی، منتظر اقدامات عملی فوری طرف اروپایی در خصوص یافتن راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌‌‌های یکجانبه آمریکا هستیم.

سخنگو و معاون سازمان انرژی اتمی همچنین بر ضرورت ادامه همکاری‌‌‌‌های دوطرف برای یافتن راهکارهای مناسب برای عبور از این دوران تاکید کرد.

آنژه لیندرس، دبیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان نیز ضمن قدردانی از پایبندی ایران به تعهدات برجامی خود، اظهار داشت: با توجه به تازگی اینگونه موارد در تاریخ روابط بین‌‌‌الملل، طرف اروپایی به دنبال ابداع روش‌‌هایی برای مقابله با تحریم‌‌های فرامرزی آمریکا است و به زودی نتایج نهایی آن اعلام خواهد شد.

وی که عضو تیم مذاکره‌‌‌کننده آلمان در برجام بوده است، ضمن استقبال از ادامه همکاری‌‌‌‌های دو طرف در راستای برجام تصریح کرد: نظرات طرف ایرانی را در بازگشت به آلمان به مقامات ذیربط منعکس خواهد کرد.

دو طرف همچنین درخصوص برخی موارد مرتبط با موضوعات دو جانبه مذاکره کردند. 

لازم به ذکر است سفیر آلمان در تهران نیز در این دیدار دبیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان را همراهی می‌‌‌کرد.