به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد جمالی نوبندگانی ،  در رابطه با اهمیت معرفی وزراء کارآمد به مجلس شورای اسلامی، گفت: اقشار آسیب پذیر بسیاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مواجه هستند از این رو گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای این وزارتخانه باید شناخت دقیقی از این حوزه داشته باشد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهارکرد: در واقع وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مدیر اجرایی خوبی باشد و بتواند از ظرفیت های اقتصادی برای احیاء مناسب صندوق بازنشستگی و رفع مشکلات آن استفاده کند.

گزینه های پیشنهای دولت متناسب شرایط جنگ اقتصادی باشند

وی در خصوص ویژگی های گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ادامه داد: هم اکنون کشورمان در شرایط تحریم به سر می برد و در ماه های آتی نیز با تشدید جنگ اقتصادی مواجه می شود از این دولت باید فردی را معرفی کند که بتواند زمینه واردات و صادرات را در شرایط ثابت نگاه دارد و همچنین بتواند صنایع داخلی را از رکود خارج کند.

عدم تدبیر دولت در معرفی وزراء مناسب سبب تشدید مشکلات فعلی اقتصادی می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اشاره به اهمیت معرفی وزیر مناسب برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، تصریح کرد: این وزارتخانه نیز مسئولیت هماهنگی خاصی را بر عهده دارد که اگر وزیر پیشنهادی از توان و درایت برخورد نباشد، شاهد مشکلاتی خواهیم بود که اکنون درگیر آن هستیم.

نباید تصدی مقام وزارتخانه‌ها به افراد تعارف شود

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه امیدواریم وزارء پیشنهادی خارج از بحث های جناحی و حزبی به قوه مقننه معرفی شوند، افزود: نباید مشاهده شود که در قالب رودربایستی ها  تصدی وزارتخانه به افراد تعارف شود بلکه باید افرادی با انگیزنه و روحیه جهادی معرفی شوند تا از موانع موجود عبور کنیم.

وزراء پیشنهادی باید مانند سرباز در جنگ اقتصادی باشند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: به عبارتی می توان اذعان کرد که هم اکنون نیازمند ژنرال هایی هستیم که همچون یک سرباز به صورت شبانه روزی با امید و بهره گیری از نیروهای دلسوز و باسواد فعالیت کنند و به دیدگاه های مختلف احترام بگذارند.​