به گزارش افکارنیوز،

محمد علی پورمختار در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷) گفت: قیام امام حسین (ع) دارای درس‌های فراوانی است که باید آنها را بشناسیم و به کار بندیم از جمله این درس‌ها نقش خواص بی‌بصیرت در وقوع این فاجعه تاریخی است. از دنیا طلبان، پست و مسئولیت‌خواهان، ورشکستگان سیاسی تا ترسوها از قدرت پوشالی معاویه و یزید و مذاکره طلبان با باطل در برابر امام جبهه گرفتند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امروز همین ناکسین در مقابل ولی و علی زمان ایستاده و قبله خود را غرب و آمریکای جنایتکار قرار داده‌اند البته حضور و پشتیبانی میلیون‌ها دلباخته ولایت از رهبر عزیز عرصه را بر بدخواهان تنگ کرده گرچه هر از چندی شاهد حرکات مذبوهانه و ایضایی آنان هستیم ولی حق پیروز است.

وی افزود: قتل جمال خاشقجی توسط عربستان به دستور ولیعهد هوس‌ران و نوکر آمریکا و حمایت‌های بی‌دریغ ترامپ مهر باطلی بر تمام ادعاهای حقوق بشری آمریکاست.

پورمختار خاطرنشان کرد: خداوند در حال رسوا کردن دروغگویان است، آمریکا که ایران را به رفتارهای ضد حقوق بشری متهم می‌کند امروز در رأس حامیان رژیم ضد بشری آل‌سعود قرار گرفته و با خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل چهره ضد انسانی خود را افشا و مردم جهان و ایران را بیش از پیش از نیات پلیدش آگاه ساخت. آیا با چنین رژیمی می‌توان مذاکره کرد؟ و با چنین رژیمی می‌توان کنار آمد؟ آیا حرف‌های سران این دولت جنایتکار برای حمایت از حقوق بشر قابل باور است؟ 

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: سران جنایتکار هیأت حاکمه آمریکا در حالی این حمایت‌ها را از آل‌سعود قاتل که در صدد تحریم مردم ایران هستند اما بدانند همانگونه که امام راحل فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم و البته در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایران آمریکا را لِه و بی‌حیثیت کرده است و یک بار دیگر جشن ۴۰ سالگی انقلاب را با روسیاهی آمریکا برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی و ضرورت حمایت عملی از تولید داخل و کالای ایرانی باید همچنان در رأس دغدغه‌ها و اقدامات دولت باشد، مجلس هم آمادگی کامل برای حمایت از همه طرح‌ها و لوایح دولت دارد.

پورمختار اضافه کرد: گرچه اقداماتی صورت گرفته است اما هنوز در ابتدای راهیم، ناکارآمدی مدیریت‌ها، نابسامانی امور بانکی و مالی، عدم دقت نظر و توجه دستگاه‌های مسئول به امر تولید از قطع برق واحدهای بزرگ تولیدی به بهانه بدهی و مشکلات بانکی که ایجاد می‌کنند و بسنده کردن به مصوبات توخالی و بدون پشتوانه از آسیب‌های جدی به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی امور کشاورزان باید از این قشر حمایت عملی را داشته باشد. آقای حجتی شما به‌رقم مسئولیتتان در حمایت از کشاورزان متأسفانه راه صادرات و ارز آوری محصولاتی همچون سیب‌زمینی را بسته‌اید، امید است قبل از استیضاحی که در راه است دست از اینگونه اقدامات بردارید و از کشاورز حمایت عملی کنید.

وی افزود: هرازچندگاهی شنیده می‌شود که رئیس جمهور باید بیاید و واقعیت‌ها را بگوید یا اینکه گفته می‌شود نمی‌گذارند کار کنیم، اینها توجیهات نخ‌نما و بی‌خاصیت برای گریز از تنبلی و کم‌کاری است مردم می‌دانند که مقام معظم رهبری هر آنچه را که جهت تصمیم‌گیری و کار توسط دولت و قوه قضاییه برای عبور از شرایط اقتصادی امروز لازم است اعطا و واگذار کرده و انتظار کار اجرایی از جابجایی وزیر و مدیر از رهبر معظم انقلاب امر بیهوده‌ای است.

پورمختار خاطرنشان کرد: از برگزاری همایش یک میلیون نفری بسیجیان و نمایش اقتدار و آمادگی‌های دفاعی کمال تشکر را دارم، از آقای روحانی می‌خواهم ضمن اینکه از شرایط اقتصادی مردم مستحضر هستند اگرچه همدردی و همنوایی خوب است اما ما نیاز به عمل، کار و تلاش و تاثیرگذاری داریم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت باید با همه توان به صورت شبانه‌روزی و به صورت جهادی و بدون ملاحظات فامیلی، حزبی، جناحی و عاطفی کار مردم را پیگیری و اجرا کند چرا که مشکلات در این جهت قابل حل است.