به گزارش افکارنیوز،

محسن کوهکن، با اشاره به مهلت 4 ماهه FATF به ایران برای پذیرش شروط این گروه جهت خروج از لیست خاکستری گفت: رفتاری که FATF دارد حاکی از هماهنگی لازم با سیاست های آمریکایی ها است که از قبل به آنها دیکته شده اما در همین سیاست ها نیز اختلاف نظراتی وجود دارد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آنها با اعطای مهلت به دنبال خریدن زمان هستند تا بتوانند به نوع دیگری از طریق تحریم ها فشار اعمال کنند چرا که از وضعیت اقتصادی ایران و کاهش ارزش پول ملی کشورمان بی اطلاع نیستند لذا به سمت کسب امتیازات بیشتر پیش می روند.وی ادامه داد: ممکن است بخشی از این کسب امتیاز این باشد که ایران حق شرط را بردارد تا قدرت آنها برای چانه زنی بالاتر برود و طی زمان مهلت داده شده از سوی FATF بتوانند تمامی پیش شرط های جمهوری اسلامی را حذف کنند.

 

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ترغیب، تهدید و ایجاد فشار برای این است که پیش شرط ها برداشته شود تا اهداف پنهان خود را به سرانجام برسانند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی هیچگاه به رفتارهای آنها خوشبین نبوده و در نهایت آنچه به صلاح نظام و مملکت است انجام می دهیم لذا باید از این مهلت به عنوان فرصتی برای دقت بیشتر استفاده کرد.

این سومین بار است که مهلت ایران به صورت چهار ماهه تمدید شده است. پیش از این در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار یک فرصت یک ساله به ایران داده شد تا از لیست سیاه FATF خارج شود که ایران در این مدت نتوانست اقدامات لازم را انجام دهد و پس از آن ۲ بار این گروه مهلت های چهار ماهه به ایران داد و اخیرا نیز چهار ماه دیگر تهران فرصت یافته تا بالاخره ۴۱ شرط تعیین شده را رعایت کند.