به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد نیک‌روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در آیین افتتاح اولین دوره منطقه‌ای شهید دیالمه ضمن برشمردن اهمیت دوره جوانی اظهار داشت: در آخرت هم از این قسمت عمر سوال می شود و زمانی ما می توانیم در برابر خدا شرمنده نباشیم که به دستورات ولی خدا گوش کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: در همین راستا ما سخنان امامین انقلاب در مورد نقش و تکالیف جوانان، دانشجویان، بسیجیان و بسیج دانشجویی را جمع آوری کردیم و بر اساس یک کار پژوهشی این سخنان تحلیل شد و به نتایجی رسیدیم که به زودی منتشر خواهیم کرد.

 نیک روش با یادآوری ورود قریب الوقوع بسیج دانشجویی به چهارمین دهه فعالیت خود گفت: در این دهه جدید بر اساس نیازها باید تحول ایجاد شود و این تحول بر اساس وظایف و ماموریت ها شکل خواهد گرفت.

وی ماموریت اول بسیج دانشجویی را کادر سازی نیروهای طراز انقلاب دانست و اظهار داشت: نیروی جوان دانشجو با کسب دانش و داشتن دغدغه انقلاب اسلامی می تواند برای کشور مفید باشد.

 رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور فرار مغزها را نتیجه تفکر غیر انقلابی دانست و افزود: در تفکر انقلابی فدا شدن مغزها را داریم نه فرار مغزها همانند شهید چمران که مغز خود را فدای اسلام کرد و محدود به جغرافیا هم نبود.
نیک روش تصریح کرد: ایجاد چمران ها هدف دانشگاه انقلاب اسلامی است و خروجی هر دانشگاه را باید بر این اساس سنجید.

وی اظهار داشت: باید چتر تربیتی بسیج را گسترده کنیم و بر اساس درجه بندی به هر کس معارف مورد نیازش را انتقال دهیم همچون پیامبر اکرم (ص) که برای اصحاب خویش همچون سلمان، ابوذر و .... به تناسب خودشان روش های تربیتی متفاوتی داشتند.

وی گفت: نگاه ما به تربیت با آموزش تفاوت دارد و تمام حرکات شما، تبلیغات، ادبیات، فضا آرایی، نحوه لباس پوشیدن، نحوه حضور در کلاس ها و ... اثر تربیتی بر دیگران دارد.

نیک روش با بیان اینکه اصل تربیت در بستر نقش آفرینی رخ می دهد، افزود: نقش آفرینی در عرصه های مختلف انقلاب زمینه ساز تربیت است همچون حوادث سال 88 که اثر تربیتی خودش را داشت و 9دی جلوه ی این تربیت جدید بود.

رئیس بسیج دانشجویی در ادامه سخنانش با اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: ایشان شهدا را ستاره های جامعه خواندند که با آن ها می شود راه را پیدا کرد.

نیک روش در همین رابطه اظهار داشت: سوابق مسئولین فعلی را ببینید، همین‌هایی که یک روزی تا یک موشک آمد فرار کردند به این بهانه که کشور متخصص می‌خواهد، مگر چمران متخصص نبود؟ این‌ها هیچ وقت اهل مقاومت و به فکر کشور نبودند.

وی نیروی جوانی را لازمه جنگ سنگین امروزی دانست و افزود: نقش آفرینی این نیرو را تقویت می کند و برای جنگ آماده می کند.