به گزارش افکارنیوز،

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 2 آبان) قوه مقننه، در جریان بررسی طرح اصلاح بند (چ) ماده 88 قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور با کلیات این طرح موافقت نکردند.

پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده دارد، گفت: این طرح به دلیل مغایرت با برنامه ششم به دو سوم آرای نمایندگان نیاز داشت ولی نمایندگان با 91 رأی موافق، 106 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن، با کلیات آن مخالفت کردند.

براساس این گزارش، یک فوریت این طرح پیش از این به تصویب نمایندگان رسیده بود.

به گزارش تسنیم، در بند (چ) ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه کشور آمده است؛ متن زیر به عنوان ماده 59 مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق می‌شود.

"قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه مکلفند 30 درصد از سهمیه صدور فداتر خدمات قضایی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل 10 درصد، آزادگان با داشتن حداقل 3 ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل 6 ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل 12 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه بدون رعایت شرط سنی در صورت واجدالشرایط بودن اختصاص دهند.