به گزارش افکارنیوز،

 محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد در جلسه علنی مجلس امروز( 2 آبان‌ماه )طی تذکری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ایها الناس وضعیت فوق‌العاده برنامه فوق‌العاده می‌خواهد و منفعل بودن هر مسئول در شرایط بحرانی کنونی ارمغانی جز تضعیف اعتماد و کاشته شدن بذر ناامیدی نخواهد داشت.

وی افزود: آقایان وزرا اگر قبول دارید که وضعیت کشور عادی نیست پس برنامه ویژه و متفاوت شما برای وزارتخانه‌هایتان چیست.

نماینده مردم خرم‌آباد با تذکر به وزارت تعاون بیان کرد: چه فراوان اند انسان‌های شریفی که قادر نیستند حتی قرص نانی را با قرض برای معاش خود تهیه کنند و وزارت رفاه و تعاون اجتماعی باید به قید فوریت برای تأمین مایحتاج اولیه دهک‌های پایین جامعه اقدام کند.

نماینده مردم خرم‌آباد ادامه داد: چرا کسی به حال بازنشستگان لشکری و کشوری که عمر و جوانی خود را صرف سربلندی این کشور کرده‌اند، نمی‌کند؟ تعدادی از بازنشستگان به جای استراحت و بهره‌مندی از نعمت بازنشستگی، با فقر، فلاکت و بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، اجازه ندهید که این افراد بیش از آن شکسته شوند.

بیرانوندی بیان کرد: آقای نوبخت! لطفا رسیدگی به وضعیت بازنشستگان را به حالت شعاری خارج کنید و اکنون که زمان تدوین لایحه بودجه است، به تعهد دولت در برنامه ششم عمل کنید و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در بودجه سال 97 لحاظ کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حقوق حقوق‌بگیران در سال یکبار و آن هم حداقلی افزایش می‌یابد، در صورتی که اقتصاد کشور به صورت دائم در حال نوسان است، لذا دریافتی حقوق‌بگیران را متناسب با شرایط اقتصادی روز کنید.