به گزارش افکارنیوز،

سیدمحمدجواد ابطحی ، در رابطه با اهداف پشت پرده طرح آشتی ملی فلسطینی، گفت: از زمانی که طرح اسلو و کمپ دیوید در زمان یاسر عرفات مطرح شد، موضوع ایجاد رژیم فلسطینی در کنار رژیم اسرائیلی اما بدون داشتن اختیار نظامی و سیاسی در دستور کار قرار گرفت.

اسرائیل درصدد جلوگیری از بازگشت 5 میلیون مهاجر فلسطینی به کشورشان است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلوگیری از بازگشت 5 میلیون مهاجر فلسطینی به کشورشان یکی از نتایج اجرای این طرح است، اظهار کرد: همچنین گروه های مختلف فلسطینی نیز باید خلع سلاح شوند.

وی با بیان اینکه مصر در زمان انور سادات نیز پیش قراول اجرای طرح آشتی ملی فلسطینی بود و فشارهای مختلفی را به فلسطینی ها وارد می کرد، ادامه داد: این مهم در حالیست که مصری ها همزمان در رفع با بستن تونل هایی که ممر حیات حماس تلقی می شوند می خواهند زمینه اجرای طرح فوق را رقم بزنند.

مصر در زمان انور سادات پیش قراول اجرای طرح آشتی ملی فلسطینی بود و فشارهای مختلفی را به فلسطینی ها وارد می کرد

نباید نقش لابی اسرائیل، ایالات متحده آمریکا و عربستان در طرح آشتی ملی فلسطینی را نادیده گرفت

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نباید نقش لابی اسرائیل، ایالات متحده آمریکا و عربستان در این طرح را نادیده گرفت، تصریح کرد: در واقع صهیونیست‌ها از زمان آغاز اشغال فلسطین روی تمامی نقاط این سرزمین سرمایه گذاری کرده‌اند از این رو هم اکنون می خواهند دسترسی هایشان بیشتر از گذشته شود و بر این اساس نیاز دارند گروه های مختلف را در کنار یکدیگر داشته باشند.

بعید به نظر می رسد گروه های مقاومت طرح آشتی ملی را بپذیرند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به نظر نمی رسد گروه های مقاومت طرح مذکور را بپذیرند، خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف و نتایج طرح آشتی ملی که اسرائیلی ها طراح آن هستند، اگر این مهم از سوی گروه های مقاومت در فلسطین پذیرفته شود به نوعی دست به خودکشی زده اند.