به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به سفر 3 تن از نمایندگان به برزیل،گفت: اگر سفرهای نمایندگان و گروه‌های دوستی پارلمانی، هدفمند و برای مردم و کشور نتیجه‌ای در برداشته باشد و برای پیگیری خواسته‌ای انجام شود، می‌تواند قابل توجیه باشد.
وی ادامه داد: اینکه برخی از نمایندگان به کشوری سفر کنند، نتیجه چندانی هم در برنداشته باشد و در عمل بیشتر حالت گردشگری داشته باشد، اقدام درستی نیست. این سفر‌ها باید دستاورد محسوسی برای مردم داشته باشد. بنابراین ما خواستار این هستیم که هر سفری که گروه‌های دوستی پارلمانی انجام می‌دهند در پایان به نمایندگان گزارشی دهند که چه نتیجه‌ای از این سفر برای مردم و کشور حاصل شده است.
حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه لازم است سفرهای خارجی نمایندگان ساماندهی و مدیریت شود، تصریح کرد: مجموعه‌ای که در مجلس مسئول سفرهای خارجی نمایندگان است باید بر این سفرها نظارت داشته باشد و در شرایط فعلی اقتصادی این‌گونه سفرها را مدیریت و کنترل کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: بعضا دیده شده بهترین نوع بلیط هواپیما، هتل و غذا از سوی این گروه‌ها انتخاب و سفارش داده شده است که چنین مخارجی هزینه سفرها را چندین برابر می‌کند. در نتیجه در شرایطی که وضعیت اقتصادی جامعه چندان مناسب نیست و بسیاری از مردم زیر خط فقر هستند، هزینه‌های میلیونی توجیهی ندارد.