به گزارش افکارنیوز،

برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها، به استناد گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته (۶ آبان ۹۷) شبکه دو سیما با رئیس سازمان پدافند غیرعامل، اخباری با این مضمون منتشر کرده‌اند که؛ سردار غلامرضا جلالی گفته است: پس از شنود از تلفن روحانی (رئیس جمهور) به دنبال تولید گوشی غیر قابل شنود هستیم.

در پی انتشار این اخبار غیرواقعی روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: به تازگی برخی از رسانه‌ها اقدام به انتشار اخبار مقطوع از سخنان سردار جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور تحت عنوان شنود گوشی تلفن همراه رئیس جمهور کرده‌اند که قویاً تکذیب می‌گردد.

گفتنی است این سخنان در حالی به نقل از سردار جلالی منعکس می‌شود که فیلم مصاحبه ایشان با بخش خبری شبکه دو سیما بر روی فضای مجازی قابل دسترسی است.

در این مصاحبه تاکید شده بود تماس‌های مسئولان در سفر‌های خارجی که بدون رمزگذاری باشند، می‌توانند مورد استراق سمع قرار بگیرند و همین مسئله ضرورت اقدام برای تولید گوشی‌های ویژه‌ای را برای مسئولان پدید آورده است.

بیانیه تأکید دارد در شرایط فعلی نیز با روش‌های خاصی امنیت مکالمات مسئولان کشور در سفر‌های خارجی تأمین می‌گردد.

این بیانیه در پایان می‌افزاید: مدتی است جریان رسانه‌ای خاصی در کشور درصدد تقابل میان سازمان پدافند غیرعامل کشور و دستگاه‌های دولتی است و این سازمان حق قانونی خود برای شکایت از منتشرکنندگان اخبار کذب و جهت‌دار را محفوظ می‌داند.

نسبت چنین سخنانی به سردار جلالی در حالی است که وی چنین سخنی نگفته است، بلکه مجری (با اشاره به مطلبی که اخیرا درباره مکالمات آقای ظریف در مذاکرات هسته‌ای منتشر شده بود) به این موضوع اشاره کرده است.

جهت اطلاع و اصلاح، متن و فیلم پرسش مجری و پاسخ سردار جلالی منتشر می‌شود.

مجری: مطلبی نقل شده راجع به استراق سمع گوشی مسئولان مذاکرات در قضیه برجام که گفته بودن ده دوازده دست چرخیده تا از وزیر خارجه به رئیس جمهور حرف منتقل بشه. با توجه به اینکه قرار بود گوشی تلفن همراهی برای مسئولان طراحی بشه و ملزم به استفاده از اون بشوند این بحث به کجا رسید؟

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل: اول من اصلاحی بکنم. من دیدم نشریات و جراید و خبرگزاری‌ها روی موضوع طوری مطرح شده که شنود و جاسوسی شده. به صورت طبیعی اگر ما موبایلی داشته باشیم و برویم به یک کشور دیگر و از آنجا بخواهیم با کشور خودمان ارتباط برقرار کنیم طبیعتا تماس از زیر ساخت‌های آن‌ها عبور می‌کند تا به زیرساخت خودمان برسد و اگر رمز شده نباشد آن‌ها میتوانند استفاده کنند