به گزارش افکارنیوز،

 رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) اطلاعات مربوط به ادعایی در خصوص تلاش ایران برای ترور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی «الاحوازیه» را در اختیار مقامات دانمارک قرار داده است.

روز سه‌شنبه دولت دانمارک بدون ارائه هیچ سندی در ادامه فضاسازی اخیر اروپایی‌ها علیه کشورمان، ایران را به تلاش برای انجام یک عملیات ترور در خاک این کشور برای هدف قرار دادن یک معارضِ عرب متهم کرد. به ادعای فین بورچ اندرسون، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک، دستگاه اطلاعاتی ایران در پی ترور مسئول شاخه گروهک تروریستی «الاحوازیه» در دانمارک بوده است.

وی با اعلام خنثی شدن این توطئه ادعایی گفت پلیس دانمارک هفته گذشته یک شهروند نروژی ایرانی‌تبار را که در حال عکسبرداری از محل اقامت این فرد بوده، دستگیر کرده است.

 ساعاتی پس از اظهارات ادعایی فین بورچ اندرسون، وزارت امور خارجه دانمارک، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور «مرتضی مرادیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با انجام «فعالیت‌های غیرقانونی» در خاک دانمارک برای نشست با مدیر دفتر سیاسی این وزارتخانه احضار کرده است. همچنین رسانه‌ها گزارش دادند که دانمارک سفیر خود را نیز از ایران فراخوانده است.

این اقدام دانمارک به‌سرعت مورد استقبال مقامات آمریکایی قرار گرفت. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در پیامی توئیتری ضمن تبریک بابت اقدام ضدایرانی دانمارک مدعی شد «تقریباً ۴۰ سال است که اروپا در معرض حملات تروریستی تحت حمایت ایران قرار دارد»!

اما روز چهارشنبه وب‌سایت صهیونیستی «جروزالم‌پست» پشت‌ پرده این فضاسازی رسانه‌ای را فاش کرد. «جروزالم پست» به نقل از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت موساد به (سازمانهای امنیتی) دانمارک کمک کرده تا طرح ایران برای ترور یکی از سران گروه تروریستی مذکور را خنثی کند.

یازدهم تیرماه سال جاری نیز پلیس بلژیک اعلام کرد دو شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار که به ادعای آنها قصد سفر به فرانسه برای حمله به همایش منافقین در پاریس را داشتند، دستگیر کرده و در خودروی آنها یک بمب دست‌ساز حاوی ۵۰۰ گرم ماده منفجره TATP کشف کرده است!

در این ماجرا نیز یک هفته پس از فضاسازی دولت فرانسه و آمریکا علیه کشورمان، رژیم صهیونیستی اعلام کرد دستگاه‌های اطلاعاتی آن توطئه ادعایی مذکور را کشف و از طریق خبر دادن به مقامات اطلاعاتی اروپا، آن را خنثی کرده‌اند تا مشخص شود این اقدام پروژه مشترک اسرائیل و گروهک تروریستی منافقین برای پرونده‌سازی علیه ایران بوده است.