به گزارش افکارنیوز،

لارس لاکه راسموسن نخست وزیر دانمارک امروز در جمع کشورهای اروپای شمالی گفته است در تلاش است در روزهای آینده با متحدان اروپایی این کشور رایزنی کند تا واکنشی متحد به ایران داشته باشند.

دانمارک دیروز سه شنبه سفیر خود را به علت آنچه اقدام ایران در خاک کشورش خوانده از تهران فراخواند. آندرس سموئل‌ سن، وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد که برای مشاوره و رایزنی با سفیر کشورش در تهران، وی را فراخواند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اما امروز گفت: صبح امروز سفیر دانمارک در تهران با حضور در وزارت امور خارجه با رئیس اداره اول امور شمال اروپا ملاقات کرد. در این ملاقات مراتب اعتراض کشورمان نسبت به واکنش های شتابزده سیاسی و  رسانه ای برخی مقامات دانمارکی نسبت به دستگیری یک شهروند نروژی - ایرانی تبار به اتهام داشتن برنامه برای ترور فردی در دانمارک به سفیر این کشور در تهران اعلام شد.

گفته می‌شود وزیر خارجه دانمارک به دنبال این است که تحریم‌های هماهنگی را علیه ایران با رایزنی با دیگر کشورهای اروپایی به کار گیرد. این در حالی است که نخست وزیر دانمارک گفته است کپنهاگ خواستار تداوم توافق هسته‌ای ایران (برجام) است.