به گزارش افکارنیوز،

سردار علی فضلی در حاشیه راهپیمایی اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی بی‌نظیر و بی‌بدیل بود.

وی افزود:  زبان از بیان عظمت و شکوه حضور زائران و خادمان قاصر است و در این حماسه از همه مردم از کوچک و بزرگ و شیعه و سنی حضور داشتند.

 فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) با بیان اینکه در مسیر حرم امام حسین(ع) فردی مسیحی را با صلیب مشاهده کردم که در جمع زائران بود، بیان کرد: همه آزاداندیشان که برای آنها میسر است توفیق پیدا می‌کنند که در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند و این حماسه هر سال توسعه یافته‌تر و گسترده‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه موکب‌های برادران عراقی از منازل کوچک و بزرگ و هرکسی به هر میزانی که توان، ظرفیت و امکانات  دارد خدمات‌رسانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: این خدمات دهی در ایام اربعین در ساعات مختلف انجام می‌شود.

سردار فضلی با بیان اینکه از استان‌های مختلف کشور موکب‌های مختلفی در عراق برای خدمات دهی به زائران دایر شده است، عنوان کرد: استان البرز نیز حدود 50 موکب را در داخل خاک عراق دائر که به  زائران خدمت رسانی کردند.

یادگار دفاع مقدس با بیان اینکه در مسیرهای مختلفی از ورودی شلمچه و مسیر بصره تا نجف موکب‌های فراوانی در حال خدمت رسانی بودند،گفت: از مسیر نجف به سمت کوفه هم تعداد زیادی موکب در حال خدمت رسانی بودند، به سمت بغداد و در شهر بغداد هم در نقاط مختلف شرایط خدمت‌رسانی به زائران مشاهده می‌شد و در کاظمین و سامرا هم خدمت‌رسانی وجود داشت.

وی با بیان اینکه از مسیر سامرا به کربلا از مسیر حله وارد شدیم، تصریح کرد: در همه مسیرهای اصلی و فرعی و جاده‌های خاکی، روستاها و نخلستان‌ها و هر جایی که امکان تردد نفر و خودرو بود این موکب‌ها دایر و در حال خدمت رسانی بود.

سردار فضلی با بیان اینکه اقدامات آحاد مردم عراق در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی ستودنی است، اظهار داشت: این عشق ورزی به سیدالشهداء است که هر ساله رونق و توسعه بیشتری می‌یابد.