به گزارش افکارنیوز،

راهپیمایی سراسری و عظیم 13 آبان "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" از دقایقی پیش در نقاط مختلف کشور با حضور گسترده آحاد ملت ایران آغاز شد.

امروز ۱۳ آبان، یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای ایران اسلامی است؛ در این روز در مقاطع مختلف، اتفاقات تلخ و شیرین قابل توجهی رخ داد که مسیر تاریخ را تغییر داد و موجب شد این روز را در تقویم سالانه، روز «مبارزه با استکبار جهانی» بنامیم.

بیانیه تشکل های مختلف به مناسبت 13 آبان

امروز؛ تماشایی‌ترین ۱۳ آبان در چهار دهه اخیر

حالا امروز که سالروز ۱۳ آبان است، مردم ایران این روز را پرشور و شعورتر گرامی می‌دارند و ۱۳ آبان امسال تماشایی‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، چرا که سردمداران کاخ سفید به عنوان قداره‌کشان جهانی، همین روز را به عنوان زمان اعمال تحریم‌های به زعم خودشان فلج کننده علیه ملت ایران قرار داده‌اند.

در واقع تقارن سالروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها علیه مردم ایران، خباثت و شرارت سردمداران کاخ سفید را بیش از پیش برای ملت ما آشکار می‌کند و آن‌ها را در حضور هرچه باشکوه‌تر در راهپیمایی امروز و سردادن شعار ایمانی «مرگ بر آمریکا»، مصمم‌تر می‌سازد.

 

آخرین اخبار از مراسم حماسه 13 آبان را درادامه بخوانید:


فرمانده سپاه: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید عمر انقلاب به ۴۰ سال نمی‌رسید

فرمانده سپاه گفت: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب اسلامی عمر ۴۰ ساله نمی کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد. 

 
 

تصاویری از راهپیمایی حماسه ۱۳ آبان


آملی لاریجانی: نصر الهی همراه ملت ایران خواهد بود

رییس قوه قضاییه گفت: باید با همه توان با استکبار مقابله کنیم و این مردم نیز مقابله کرده‌اند و استوارتر خواهند ایستاد.

حضور رئیس قوه قضاییه در مراسم گرامیداشت یوم الله ١٣ آبان

آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه در مراسم گرامیداشت یوم الله ١٣ آبان حضور یافت.


تصاویر هوایی مراسم راهپیمایی 13 آبان در تهران

 

 

بازتاب جهانی راهپیمایی «یوم‌الله ۱۳‌ آبان»

راهپیمایی بزرگ ملت ایران در «یوم‌الله ۱۳‌ آبان» و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به صورت گسترده‌ای از سوی رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای پوشش داده شد.


* در راهپیمایی صبح امروز بمناسبت 13 آبان علاوه بر دانشجویان ایرانی، تعدادی از دانشجویان خارجی که در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند، نیز حضور دارند.


* در یکی از غرفه ها تصویری از نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی بر روی سیبل دارت به نمایش درآمده که شرکت کنندگان او را مورد هدف قرار می دهند.


* شرکت کنندگان با پلاکاردهایی که در دست داشتند، به مسئولین گوشزد کردند که بزرگترین استکبارستیزی برای آنها خدمت به مردم و تلاش برای استقلال اقتصادی کشور است.


 
 

خروش انقلابی ایرانیان برعلیه اسکتبار جهانی


* بیش از ۴ هزار خبرنگار، تصویربردار و عکاس، مراسم ۱۳ آبان را در سراسر کشور پوشش خبری می‌دهند. در تهران نیز ۱۲۰ خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از ۶۰۰ عکاس، ‌خبرنگار و تصویربردار داخلی این راهپیمایی را پوشش خواهند داد.


* در این مراسم، سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی خواهد کرد.


* شعار «هیهات مناالذله» در کنار شعار «مرگ بر آمریکا» شعار محوری راهپیمایی امسال است.


* زیر پای راهپیمایی کنندگان پرچم های آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین تصویر دلارهای آمریکایی به نمایش درآمده است که شرکت کنندگان از روی آنها عبور می کنند.


دلارهای آمریکایی زیرپای مردم

حضور شهردار تهران در مراسم یوم‌ الله ۱۳ آبان

شهردار تهران در جمع تظاهرات‌کنندگان تهرانی در مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان پیوست.

تعطیلی زودهنگام مجلس برای حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان

جلسه علنی امروز مجلس به دلیل حضور نمایندگان در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان ۲ ساعت زودتر پایان می‌یابد.


لاریجانی: ۱۳ آبان به نماد مقاومت ملت تبدیل شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قریب به ۸۰ سال است دولت آمریکا در امور داخلی ایران دخالت می‌کند و نمونه‌ای از انواع خیانت‌ها و جنایت‌ها علیه ملت ایران در آن به وفور دیده می‌شود.


زنگ استکبارستیزی در مدارس کشور طنین‌انداز شد

همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار و همچنین روز دانش‌آموز، زنگ استکبارستیزی در مدارس کشور طنین‌انداز شد. 


تمهیدات ترافیکی راهپیمایی ۱۳ آبان در تهران

با توجه به اینکه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ فردا، مراسم یوم‌ا... سیزدهم آبان در مقابل لانه جاسوسیسابق آمریکا برگزار می‌شود، تمهیدات ترافیکی برای این مراسم در نظر گرفته شده است. (متن کامل را اینجا بخوانید)از ۱۳ آبان ۱۳۴۳ تا ۱۳ آبان ۱۳۵۷

در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، تعداد زیادی از عمال و مزدوران رژیم ستمشاهی زیرنظر ماموران ساواک، به بیت حضرت امام خمینی (ره) در قم، یورش بردند و ایشان را دستگیر و به تهران منتقل کردند؛ سپس با یک هواپیمای نظامی، حضرت امام (ره) را به ترکیه تبعید کردند. این سرآغار هجرتی بود که ۱۴ سال بعد، منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) شد.

در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ نیز عمال رژیم ستمشاهی با دستور صادره از مقامات این رژیم فاسد، به سمت دانش آموزان و دانشجویان که در حوالی دانشگاه تهران در اعتراض به جنایت‌های رژیم ستمشاهی تجمع کرده بودند، تیراندازی کردند که در نتیجه این اقدام جنایتکارانه، ده‌ها تن از نوجوانان و جوانان انقلابی کشورمان، در خون پاک خود غلتیدند.

 

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سیزده آبان 1358، در واقع تسخیر لانه سلطه و توطئه بود. این عمل دانشجویان پیرو خط امام، اگر چه واکنشی در مقابل تهاجم استبکار جهانی بر ضد نظام نو پای اسلامی به شمار می رفت، در عین حال خبر از پایان یافتن سلطه استکبار بر میهن اسلامی داشت. تسخیر لانه جاسوسی، غرور آمریکای جهان خوار را درهم شکست.

تسخیر لانه جاسوسی به روایت تصویر

دلایلی که ثابت می‌کند آمریکا بزرگترین دشمن مردم ایران است

واقعیت آن است که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اقدامات آمریکا علیه ملت ایران، سرفصل‌های متنوع و مختلفی به خود گرفت؛ از اقدامات براندازانه نظیر کودتا تا تسلیح صدام متجاوز و تلاش برای تضعیف قدرت دفاعی ایران اسلامی و مخالفت با پیشرفت علمی کشورمان؛ از تلاش برای مواجه کردن ما با بحران‌های امنیتی و مدیریتی تا فضاسازی سیاسی و تبلیغاتی علیه ایران و تلاش برای ایجاد تنش با تحریک همسایگان.

از حمله مستقیم نظامی به هواپیمای مسافری و سکوهای نفتی ایران تا حمایت کامل از پست‌ترین دشمنان ایران اسلامی از جمله صدام، منافقین و سایر گروه‌های تروریستی، تجزیه‌طلب و نژادپرست، از تحریم‌های به اصطلاح «فلج کننده» تا ترور دانشمندان هسته‌ای؛ این‌ها تنها بخشی از فهرست جنایت‌های آمریکا علیه مردم ایران است.

قطعنامه مراسم ۱۳ آبان: حفظ روحیه استکبارستیزی لازمه غلبه بر آمریکاست

در قطعنامه پایانی مراسم ۱۳ آبان آمده است: غلبه بر آمریکا مستلزم حفظ روحیه استکبارستیزی از سوی تمامی مسئولان است.

پیام وزیر اطلاعات به‌ مناسبت ۱۳ آبان

وزیر اطلاعات به مناسبت ۱۳ آبان پیامی صادر کرد.

بیانیه دانش‌‌آموزان در مراسم ۱۳ آبان

در بیانیه دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مراسم ۱۳ آبان آمده است "درخواست ما از مسئولین این است با همکاری قوای کشور به شکلی جهادی‌وار و با همدلی همه دلسوزان، برای رفع مشکلات به پا خیزند."