به گزارش افکارنیوز،

سردار مرتضی طلایی از اعضای سابق شورای شهر تهران؛ در رابطه با طرح شایعات فراوان علیه قالیباف همچون انتصابات سیاسی از سوی جناح‌های رقیب، گفت: رقبا از ورود قالیباف به عرصه‌های سیاسی نگرانند و از این رو درصدد مخدوش کردن چهره اوهستند.

مرتضی طلایی، از اعضای سابق شورای شهر تهران گفت: آقای قالیباف مدیری توانمند و دارای شایستگی هستند که منحصربه فرد است. او این شایستگی و قابلیت‌های فراوانی دارد که این مسئله در عمل هم اثبات شده و کارنامه او برای همه جامعه قابل رویت است.

وی ادامه داد: این توان و شایستگی‌ها، قالیباف را به‌صورت بالقوه همیشه آماده هرنوع خدمتی برای مردم، نظام و انقلاب کرده است و او می‌توانند این ظرفیت بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند و درخدمت جامعه قرار دهد.

طلایی خاطرنشان کرد: جریان رقیب همیشه این نگرانی را داشته و کماکان نیز دارند که اگر قالیباف در عرصه‌های سیاسی و به‌طور مشخص در عرصه ریاست جمهوری ورود پیدا کنند، آن‌ها دچار مشکل شوند و این همواره خود دلیلی بوده است که هجمه‌ها و عملیات روانی گوناگونی را در سالیان گذشت علیه او به همراه داشته است.

عضو سابق شورای شهر تصریح کرد: برخی در تلاشند تا چهره قالیباف را در جامعه مخدوش کنند و چهره‌ای همراه با انواع ابهام و، اما و اگر از او نشان دهند.

وی ادامه داد: تا وقتی آقای قالیباف پا به عرصه خدمت می‌گذارند و خود را برای جامعه و مردم آماده خودمت کنند، با طرح این، اما و اگر‌ها درآن زمان چهره او را در جامعه مخدوش و دچار انحراف می‌کنند.

طلایی ادامه داد: ما در گذشته هم دیدیم که درباره شهردار اسبق تهران شایعه‌سازی شده و درزمان انتخابات و مناظرات هم آن‌ها را مطرح می‌کردند.

وی ادامه داد: حتی بنده یکبار عرض کردم که داستان گازانبری که درموردش ساخته شده و مربوط به زمان ریاست پلیسی اوست، اما جریان مقابل با این کار می‌خواستند تا چهره او را برای دانشجویان و داشگاهیان مخدوش کنند.

طلایی ادامه داد: انتصاب این جمله به وی به خاطر آن است که او در همان زمان نیز از مدافع‌ترین افراد در دفاع و حمایت از دانشجویان بودند، ولی با طرح چنین مسئله‌ای برخی سعی در مخدوش کردن چهره او بود.

طلایی خاطرنشان کرد: علت اصلی این هجمه‌ها این است که او را از ورود به عرصه رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری دور کنند.

عضو سابق شورای شهر تهران درباره حواشی ایجاد شده درباره قالیباف تاکید کرد: تشخیص بنده این است‌که اقدامات او همه در این جهت هستند تا در آینده در انتخابات حضور یابند

وی ادامه داد: نامه‌ای که قالیباف برای سران قوا نوشت و در آن راه‌کار ارائه دادند و بیان کرد که مشکلات کشور قابل حل می‌باشد. ولی رقبا از کار ایشان تحلیل سیاسی کرده و علیهش ازآن استفاده کردند.

طلایی تاکید کرد: با اینکه تشکیلات سیاسی از گذشته داشتند و این تشکیلات نیز فعال هستند؛ ولی باز به ایشان نسبت می‌دهند که می‌خواهد وارد سیاست شود و با طرح نواصول‌گرایی می‌خواهد اختلاف ایجاد کند و به اصول‌گرایی ضربه بزند.

وی ادامه داد: البته همه نسبت‌هایی هم که به او زده می‌شود ازسوی رقبا و اصلاح‌طلبان نیست؛ بلکه متاسفانه در موارد زیادی هم شاهد بودیم که دوستان جریان اصول‌گرا نیز به ایشان نسبت‌هایی دادند. درواقع ایشان در دولبه قیچی هستند و وقتی جریان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا ایشان را مقابل خود می‌بینند و احساس خطر می‌کنند، شروع به طرح موضوعات مختلف علیه ایشان می‌کنند و بهانه‌تراشی می‌کنند.

طلایی با بیان اینکه مثلاً هرماه چندین بار شایعه فرار ایشان مطرح می‌شود، تصریح کرد: همه این اقدامات این هدف را دنبال می‌کنند که به قالیباف این زنگ خطر را بدهند که در عرصه سیاسی ورود نکنند وگرنه به‌شدت ازسوی آن‌ها مورد هجمه و عملیات قرارخواهد گرفت.

مرتضی طلایی اظهار کرد: به‌هرحال تصور بنده این است کسانی‌که دست به شایعه‌سازی و این اقدامات علیه ایشان می‌زنند، می‌خواهند در سایه این اقدامات و اتهامات خود را پنهان کنند و ناکارآمدی و انحرافات فکری و سیاسی خود را پوشش دهند. وگرنه یک مدیر سیاسی چه در قدرت باشد و یا نباشد، وقتی شایستگی دارد، چه دلیلی دارد که به دیگران حمله کند و فضای جامعه را ملتعب سازد.

طلایی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی‌که چنین کاری می‌کنند، فارغ از اینکه در قدرت باشند و یا خیر و منتسب به هر جناحی که باشند، به اعتقاد بنده علاوه بر بی‌تقوایی و بی‌اخلاقی سیاسی که دارند، می‌خواهند در چنین فضایی خود را مخفی کنند و ناتوانی و ناکارآمدی خود را پنهان کنند.