به گزارش افکارنیوز،

 برایان ویلسون، وزیر کشور و سیاستمدار سابق انگلیسی در مقاله‌ای در وب‌سایت Scoteman.com نوشت کشورش نباید پیرو سیاست‌های آمریکا علیه ایران باشد.

ویلسون که عضو سابق حزب کارگر انگلیس بوده نوشت که وزارت خارجه آمریکا را در حال حاضر ایدئولوگ‌های جزم‌اندیش اداره می‌کنند.

ویلسون با اشاره به نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا نوشته: «انتخابات این هفته نشان داد بعید است دونالد ترامپ به این زودی از قدرت کنار برود و هر چه او بیشتر در این سمت باشد با بی‌تدبیری بیشتر به آزادی‌های داخلی حمله کرده و جدال‌های برون‌مرزی را انتخاب خواهد کرد.»

وی در این مقاله اعلام کرد، این موضوع، برای انگلیس این ضرورت را پیش می‌آورد که اقدام به تدوین سیاست خارجی‌ای بکند که بر خلاف سنت دهه‌های گذشته تنها پیرو ایالات متحده نباشد.

سیاستمدار سابق انگلیسی درباره بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت: «در این شرایط، من از صدور بیانیه‌ای روشن از سوی وزارت خارجه انگلیس در پاسخ به تحریم‌های غیرسازنده ترامپ علیه ایران استقبال می‌کنم.»

ویلسون درباره حمایت وزارت خارجه انگلیس از تجارت با ایران علی‌رغم بازگشت تحریم‌ها نوشته است: «در سطح رسمی، این به منزله درک این است که زورگویی آمریکا به شرکت‌های خارجی به هیچ وجه با قوانین بین‌المللی انطباق ندارد.»

وی در پایان مقاله خود نوشته است: «امیدواریم بیانیه وزارت خارجه انگلیس نشان‌دهنده اراده‌ای راستین برای فاصله گرفتن از ایدئولوگ‌های جزم‌اندیشی باشد که در حال حاضر، در وزارت خارجه ترامپ جای متفکران را پر کرده‌اند. به زودی زمان آزمون فرا می‌رسد.»