به گزارش افکارنیوز،

سعید کمالی دهقان دیروز با انتشار تصویری از سنگ قبری به نام خود در حساب کاربری شخصی توییتر خود نوشت:
خوشحالم که مادرم به سلامت یکشنبه رسیدند لندن. بیشتر از همه از خدا و از روزنامه خودم گاردین ممنونم که پشتیبانم بودند تو این روزهای سخت. ۱۱ اکتبر این تهدید به مرگ را دریافت کردم، خوشبختانه مشکل رفع شد ‌‌و الان در سلامت کاملم.
کمالی دهقان چند روز پیش در جریان شفاف سازی درباره منبع مالی شبکه ضد انقلاب ایران اینترنشنال و ارتباط حامیان مالی این شبکه فارسی زبان با تیم ترور جمال خاشقجی روزنامه‌گار منتقد سعودی در حساب کاربری خود در توییتر توضیحاتی ارائه کرده بود. کمالی دهقان از تماس تلفنی خاشقچی با خود مدتی قبل از قتلش پرده برداشت. پس از این افشاگری کمالی دهقان ضمن انتشار آیاتی از قرآن کریم در حساب کاربری شخصی خود در توییتر تلویحا اشاره کرد که سلامتی و جانش تهدید شده است.

 

او در ادامه مادرش را به صبر دعوت و تلاش کرد به او دلگرمی دهد. گرچه این پست ها در حساب کاربری‌اش پس مدتی پاک شد اما این اولین باری نیست که این خبرنگار ایرانی تهدید شده است. پیش از این هم در جریان شفاف سازی منبع مالی تلویزیون فارسی زبان ایران اینترنشنال گردانندگان این شبکه کمالی دهقان را به خاطر ادعاهای مطرح شده اش تهدید کرده بودند.
علی علیزاده تحلیلگر سابق شبکه بی‌بی‌سی فارسی که مدتی است در تلاش است تا منابع مالی ایران اینترنشنال را روشن کند، به حمایت از کمالی دهقان پس از افشا گری او درباره منابع مالی ایران اینترنشنال و ارتباط حامیان مالی این شبکه با قاتلان خبرنگار منتقد عربستانی، از سفیر ایران در لندن خواست تا از جان او در مقابل خطرات احمالی محفاظت کنند.