به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی، در واکنش به گزارش نیویورک تایمز در مورد قصد سعودی‌ها برای ترور قاسم سلیمانی، گفت: در شرایط کنونی دولت عربستان سردمدار عملیات تروریستی و تسویه حساب های سیاسی و گروهی در منطقه محسوب می‌شود، جنایت غیر قابل بخشودنی قتل خاشقجی از جمله این عملیات است.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراطی‌گری در حکومت عربستان و دست بردن به ترور و استفاده از تروریسم برای برداشتن موانع تجاورزگری در دستور کار دولت عربستان است، تصریح کرد: محمد بن سلمان مبدع این رویه افراطی در عربستان است، البته از گذشته طالبان، داعش و القاعده نیز مورد حمایت عربستان بودند.

از نظر سعودی‌ها گناه قاسم سلیمانی دفاع از مظلومان در برابر تروریست‌ها است

وی افزود: اینکه عربستان به جَرگه رژیم صهیونیستی پیوسته و سردمدار جنایت و ترور در منطقه شده بر کسی پوشیده نیست، از این ابزار در مقابله با ایران هم می‌خواهد استفاده کند. در واقع گناه شخصیتی چون قاسم سلیمانی دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر متجاوزان و گروه‌های تروریستی و برچیدن ریشه داعش و القاعده است. 

نقوی حسینی ادامه داد: اقدامات قاسم سلیمانی با سیاست‌های حمایت از تروریسم عربستان سعودی در تضاد است لذا آنها برای پیشبرد اهداف خود، از ابزار ترور استفاده می‌کند و برای این منظور تهدید و نقشه طراحی می‌کند. در چنین وضعیتی ما از نهادهای بین‌المللی و جامعه جهانی و کشورهای مدعی مقابله با تروریسم به دلیل سکوتی که اختیار کردند، است.

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر تهدید به ترور عربستان به معنای تایید رفتار سعودی‌ها است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی صریح و آشکار طراحی ترور می‌کند و خبرنگار مشهور را به قتل می‌رساند اما باز مورد حمایت قرار می‌گیرند، سازمان‌های حقوقی و بین‌المللی نسبت به این اقدامات هیچ واکنشی انجام نمی‌دهند و علیه آنها بیانیه هم صادر نمی‌کنند.

وی ادامه داد: این همراهی‌ها به معنای تایید رفتار عربستان است، آمریکا و صهیونیست‌های حمایت کننده سعودی در همه این ترورها شریک محسوب عربستان به حساب می‌آیند.

تیره و تار شدن مناسبات ایران و عربستان در پی اقدامات تروریستی آل سعود

نقوی حسینی معتقد است: مناسبات ایران و عربستان علی‌رغم میل جمهوری اسلامی به همین دلایل تیره و تار شده است، اقدامات خلاف قانون، ضد حقوق بشری و تروریستی آل سعود دلیل اصلی بر خوردن روابط است. در گذشته عربستان به صورت پنهانی از صهونیست‌ها و تروریست‌ها حمایت می‌کرد اما با روز کار آمدن بن سلمان این حمایت‌ها آشکار شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال وقتی کشوری علیه کشور دیگر طراحی ترور کند، این اقدام خصمانه تعریف می‌شود لذا کشور تهدید شده می‌تواند از هر اقدامی برای مقابله با این برنامه ترور استفاده کند حتی در مراجع بین‌المللی هم می‎تواند موضوع را مطرح کند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی در این باره به نقل از 3 منبع آگاه نوشته است: برخی مقامات نزدیک به "محمد بن سلمان" یک سال پیش توطئه ترور برخی دشمنان و منتقدان حکومت عربستان سعودی از جمله "قاسم سلیمانی" و "جمال خاشقجی" را مورد بررسی قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، ژنرال احمد العسیری مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیز طرح های این بازرگانان برای ضربه زدن به اقتصاد ایران بوده است. برخی مشاوران العسیری در این جلسه پیشنهاد ترور قاسم سلیمانی را به دو بازرگان حاضر در جلسه ارایه داده‌اند.

گفتنی است؛ این دوبازرگان از تاجران لابی کننده برای دولت سعودی هستند که یکی از آنها "جورج نادر" بازرگان لبنانی- آمریکایی و دیگری" جوئل زامل" بازرگان اسراییلی است. این دو بازرگان برای اجرای این طرح خود مبلع 2 میلیارد دلار از سعودی ها طلب می‌کنند اما در جریان جلسه محرمانه مارس 2017، و پس از آنکه سعودی‌ها در خصوص عملیات ترور ایرانی‌ها تقاضا می‌کنند، تجار حاضر پاسخ به این موضوع را منوط به مشورت با وکلای خود می کنند، اما پس از مدتی و مشورت با وکلایشان، این دو بازگان درخواست سعودی ها را رد می‌کنند اما جورج نادر یک شرکت خصوصی انگلیسی را برای عملیات ترور قاسم سلیمانی به سعودی‌ها پیشنهاد می‌دهد؛ این شرکت که نامی از او برده نشده، از سوی نیروهای نظامی- اطلاعاتی  ویژه سابق بریتانیایی اداره می‌شود.