به گزارش افکارنیوز،

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره رد میزبانی کانال مالی اروپا از سوی اتریش گفت: هر چه زمان سپری می‌شود تعلل اروپایی‌ها در قبال همکاری عملی با ایران نمایان می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد کانال مالی اروپایی با تاخیر انجام می‌شود، اظهار داشت: در زمانی که باید اتحادیه اروپا مناسبات مثتبی را با ایران پیش ببرد ما می‌بینیم که یک نگاه ملی در این شرایط در اتحادیه اروپا حاکم می‌شود و کشور‌های عضو سعی می‌کنند کشور خودشان را درگیر میزانی کانال مالی با ایران نکنند که این از جمله مواردی است که سوالات جدی در ایران ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: عملا هنوز اتفاقی در محاسبات ایران و اتحادیه اروپا نیفتاده است و حتی آنچه که مشهودتر است پیگیری سیاست‌های منفی است که عملا مناسبات بین ایران و اتحادیه اروپا را با چالش مواجه کند.

وی بیان داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز یکشنبه هفته آینده موضوع تاخیر مکانیزم مالی اروپا را مورد بررسی قرار خواهد داد.

فلاحت پیشه اظهارداشت: در شرایط فعلی باید سیاست‌های خودمان در مقابله با تحریم‌ها را تقویت کنیم و مناسبات دو جانبه با کشور‌های دیگر را معطل مناسبات باکشورهایی چون اتحادیه اروپا نکنیم چرا که مناسبات با اتحادیه اروپایی همواره مناسبات لوکسی بوده و در عمل اثری عملی برای مقابله با تحریم‌های ایران نداشته است.