به گزارش افکارنیوز،

 فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به بی مسئولیتی دولت دانمارک در قبال مسئله تروریسم و تردد آزادانه تروریست‌ها در این کشور اعتراض کرد.

در این بیانیه آمده است:

حدود دو دهه است که تعدادی از تروریست‌های جدایی طلب بعد از چندین اقدام تروریستی در ایران به اروپا متواری شده و در کشور دانمارک اقامت و از خاک دانمارک به تبلیغ، طراحی و هدایت اقدامات تروریستی می‌پردازند. این افراد که خود را مدعی قوم عرب ایرانی معرفی می‌کنند، بر خلاف ادعای خود اقداماتشان منجر به شهادت و مجروحیت تعداد ۳۵۰ نفر از همونان ایرانی عرب زبان در استان خوزستان شده است.

این قاتلان مردم ایران در حالی آزادانه در کشور دانمارک اقامت و تردد دارند که سال‌ها پیش برای این افراد توسط اینترپل حکم تعقیب بین المللی صادر شده است. فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی یادآور می‌شود که دولت دانمارک بر اساس قوانین و تعهدات بین المللی موظف به اجرای حکم تعقیب بین المللی این افراد بوده و لازم است که تروریست‌ها را دستگیر و به جمهوری اسلامی ایران مسترد نماید.

هرچند دستگیری اخیر سه سرکرده این گروهک تروریستی اقدامی شایسته و در راستای وظایف بین المللی دولت دانمارک در قبال تروریسم و امنیت جهانی بود، اما آزادی این تروریست‌ها بعد از ساعاتی کوتاه، این شائبه را مطرح می‌سازد که دولت دانمارک سیاسی و تحت تأثیر دولت‌های ثروتمند حامی تروریسم بوده است.

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت ایران انتظار دارد دولت دانمارک رفتاری مسئولانه با تروریسم داشته و با عناصر تروریستی که وقیحانه به تبلیغ، طراحی، اجرا و پذیرش مسئولیت اقدامات تروریستی مشغول هستند طبق قوانین بین‌المللی رفتار نماید.