به گزارش افکارنیوز،

محمدابراهیم رضایی در رابطه با برگزاری نشست صلح برای کشور لیبی، گفت: هم اکنون ایتالیا تلاش می کند برای پیشبرد برنامه سازمان ملل در راستای ایجاد ثبات در لیبی طی نشستی طرف های موثر و البته درگیر در لیبی را دور همدیگ جمع کند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

دولت های غربی زمینه افول لیبی را فراهم کردند

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه دولت های غربی زمینه افول لیبی را فراهم کردند، اظهار کرد: بر این اساس امروزه مشاهده می شود که گروه های رادیکال و همچنین گروه های نظامی کنترل بخش هایی را در دست دارند و این کشور به آماج بی ثباتی تبدیل شده است.

میانجی‌گری های سازمان ملل منجر به بازگشت ثبات در لیبی نشده است

وی با تاکید بر اینکه میانجی‌گری های سازمان ملل برای بازگشت ثبات در لیبی منجر به نتیجه نشده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که سیف‌الاسلام قذافی نیز تلاش می کند با همکاری برخی کشورهای غربی و همچنین گروه های نزدیک به پدرش به قدرت بازگردد.

تلاش سیف الاسلام قذافی برای بازگشت به قدرت

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین بازگشت ثبات در شرایط کنونی به نفع خانواده قذافی نیست و این مهم در حالیست که عده ای معتقد هستند سیف الاسلام روزی جانشین معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی خواهد شد که امری قابل تامل است.

رضایی اعتقاد دارد در شرایط کنونی شاهد از هم گسیختگی داخلی بین گروه های مختلف در لیبی هستیم که این موضوع آسیب های متعددی را برای ملت لیبی رقم زده است.

در شرایط کنونی شاهد از هم گسیختگی داخلی بین گروه های مختلف در لیبی هستیم که این موضوع آسیب های متعددی را برای ملت لیبی رقم زده است.

صدای اختلاف بین گروه های شبه نظامی حاکم بر لیبی به گوش می رسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه کشورهای غربی تلاش می کنند زمینه برگزاری انتخابات در لیبی فراهم شود، خاطرنشان کرد: نشست پالرمو شاید با توافقاتی مانند برگزاری انتخابات به پایان رسید اما هنوز هم صدای اختلاف بین گروه های شبه نظامی حاکم بر لیبی به گوش می رسد؛ به عنوان مثال معاون دوم شورای عالی لیبی اعلام کرد که نشست مذکور ناامیدکننده بود.