به گزارش افکارنیوز،

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد که درباره روابط با ایران سؤال کرده بود گفت: ایران کشور دوست و همسایه است که روابط دیرینه با این کشور داریم و در صدد هستیم این روابط را گسترش دهیم.

وی درباره همکاری اقتصادی با چین و عربستان افزود: چین و عربستان بسیاری از مشکلات اقتصادی پاکستان را حل کردند اما نمی‌توان جزئیات آن را فاش کند.

خان گفت: کشورهای دیگر هم ممکن است خواهان دریافت تسهیلاتی مانند چین و عربستان باشند بنابراین نمی‌تواند جزئیات را در این زمینه فاش کند.

عمران خان ادامه داد: تا این حد می‌توانم به سوأل شما پاسخ دهم که سرمایه گذاری چین و عربستان در پاکستان قطعی است و پکن بسته کمکی که ارائه کرد به هیچ کشوری پرداخت نشده است.

خان در ادامه این نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران گفت: فساد مالی ثروتمند‌ترین کشورها را با بحران مواجه کرد بنابراین از هیچ اقدامی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه 100 روزه دولت که قبل از انتخابات وعده داده شده بود اظهار داشت: در برنامه 100 روزه مشکلات 70 ساله پاکستان حل نمی‌شود اما تمام تلاش خود را برای بازگرداندن ثروت مردم از خارج کشور به کار خواهیم برد.

خان تأکید کرد: از ایران و تمام کشورهای خارجی دعوت به عمل می‌آوریم که از فرصت سرمایه‌گذاری در پاکستان استفاده کنند.

وی افزود: برای سرمایه‌گذاری خارجی تسهیلات ویژه فراهم شده است.

خان گفت: ما علیه هیچ سیاستمدار یا حزب سیاسی وارد عمل نمی‌شویم و فقط به دنبال ریشه‌کن کردن فساد مالی در پاکستان هستیم.