به گزارش افکارنیوز،

جلیل رحیمی جهان آبادی ، در خصوص تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر ایران در نشست کمیته سوم اجلاس ۷۳ مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: کشورهای غربی علی رغم حمایت های گسترده از سازمان منافقین که اقدامات تروریسی مشهودی دارند و بیش از 17 هزار ایرانی قربانی فعالیت های آنها هستند، برای افزایش فشار بین المللی اقدام به پیگیری های حقوق بشری علیه کشورمان می کنند.

تلاش ایالات متحده و کانادا برای افزایش فشار افکار عمومی بر ایران

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع غربی ها مانند ایالات متحده و کانادا برای افزایش فشار افکار عمومی تلاش می کنند در کمیته های فرعی سازمان ملل یا نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل موضوع وضعیت حقوق بشر در ایران را مطرح کنند و سپس علیه مردم کشورمان قطعنامه تصویب کنند.

وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی و اسرائیل چطور است

وی با اشاره به اینکه سوالی وجود دارد مبی بر اینکه متحدان آمریکا در منطقه شامل عربستان سعودی و اسرائیل چه وضعیتی در مواجه با مولفه حقوق بشر دارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که کانادایی ها ایران را ناقض حقوق بشر می دانند در حالی که امروزه یمنی ها توسط ائتلاف سعودی در حال از بین رفتن هستند.

ایران سلطه آمریکایی ها در منطقه را به چالش کشیده است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد که جمهوری اسلامی ایران امروزه سلطه آمریکایی ها و سایر کشورهای غربی در منطقه را به چالش کشیده است و این مهم در حالیست که اگر ایران طبق نیازهای ایالات متحده رفتار کند دیگر ناقض حقوق بشر شناخته نمی شود. در واقع این امر بیانگر حقوق بشر آمریکایی است.

تحریم های مجدد آمریکا ضدحقوق بشر است

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده طی چند دهه گذشته تاکید به مذاکره با ایران می کرد و این مهم بعد از مدت ها رخ داد، افزود: بر این اساس مشاهده می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها اعلام کرد ایران به تعهداتش پایبند است اما چرا آمریکایی از توافق برجام خارج شدند و حتی کشورمان را تحریم مجدد می کنند.

سکوت معنادار غربی ها در مواجه با تحریم های دارویی ایران

رحیمی جهان آبادی اظهار کرد: این سوال وجود دارد که چرا کشورهایی مانند کانادا در قبال تحریم دارو و تامین قطعات هواپیمای مسافربری کشورمان سکوت کرده اند؛ حتی وقتی گروه های تروریستی در اهواز مردم را به رگبار می بندند، این اقدام را محکوم نمی کنند و این امر جای سوال دارد که مفهوم حقوق بشر از نظر غربی ها چیست؟.

حقوق بشر به ابزاری برای فشار سیاسی علیه ملت ها تبدیل شده است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حقوق بشر به دستاویز و ابزاری برای فشار سیاسی علیه ملت های تبدیل شده است، ادامه داد: امروزه گروه های تروریستی در کشورهای غربی دفتر دارند و تشکیل جلسه می دهند اما هیچکدام از دولت های این کشورها مانند کانادا نسبت به آنها واکنش نشان نمی دهند.

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات کانادایی ها در کمیته های زیرمجموعه سازمان ملل راه به جایی نمی برد، خاطرنشان کرد: همچنین نباید فراموش کرد که افکار عمومی دنیا می فهمد که ایران به اصل وفای به عهد، احترام به حقوق مردم و غیره را پایبند است.