به گزارش افکارنیوز،

سید راضی نوری در خصوص سفر رئیس جمهور عراق به ایران، اظهار داشت: روابط ایران و عراق به عنوان دو همسایه‌ای که اشتراکات زیادی از نظر مذهبی و اجتماعی دارند، حائز اهمیت است.

دشمنان وحدت مسلمانان با توطئه چینی سعی بر تخریب روابط ایران و عراق دارند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به تشکیل دولت جدید همراهی‌ها همیشه وجود داشته و می‌طلبد که این سفرها بیشتر شود و اشتراکاتی که وجود دارد را باید افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه دشمنان وحدت مسلمانان اخیر با توطئه چینی سعی بر تخریب روابط ایران و عراق داشتند، افزود: باید مشکلاتی که در گذشته وجود داشته برطرف شود زیرا کوچکترین اختلافی بهانه را به دست دشمنان ایران و عراق می‌دهد.

سابقه مبارزه ایران و عراق با داعش زمینه‌ساز توسعه روابط است

نوری ادامه داد: با توجه به تشکیل دولت جدید عراق روابط اصولی، منطقی و ریشه‌ای بین دو کشور را شاهد خواهیم بود و این سفر می‌تواند روند رو به جلویی باشد، برخوردی که با نمایندگان مجلس و مردم عراق داشته‌ایم از دوستی گذشته و آن‌ها خود را برادر ما می‌دانند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز داعش و گروه‌های تروریستی با تلاش و همکاری نیروهای ایران و عراق شکست خورده است و همین سوابق می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط دو کشور باشد.

عراقی‌ها تمایل به تقویت روابط خود با ایران دارند

وی افزود: باید ابعاد سیاسی و ارتباطات دوجانبه ایران و عراق توسعه پیدا کند تا طرفین بتوانند قدم‌های بهتری را برای تقویت روابط بردارند که این اتحاد موجب ناراحتی دشمنان وحدت امت اسلامی می‌شود.

نوری در خصوص اینکه عراق در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران چه موضعی خواهد داشت، بیان کرد: تصمیماتی که دولت جدید عراق می‌گیرد بسیار مهم است، موضع‌گیری‌های اولیه دولت و مجلس جدید عراق نشان می‌دهد که عراقی‌ها تمایل دارند تا روابط خود با ایران را تقویت کنند.

اظهارات حیدرالعبادی در راستای همراهی با تحریم‌های آمریکا بازگشت به عقب بود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات حیدرالعبادی در زمینه همراهی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوعی برگشت به عقب بود و امیدواریم شاهد این تصمیمات نباشیم و عراقی‌ها شجاعانه در مقابل تحریم‌های ضد ایرانی بایستند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم عراق امیدوار هستند که دولت جدید عراق تصمیمات شجاعانه و برادرنه‌ای داشته باشد و اگر دولت جدید عراق چنین تصمیم‌گیری داشته باشد با عکس العمل مثبت مردم کشورش روبه خواهد شد.