به گزارش افکارنیوز،

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که روسیه به جلوگیری از فروپاشی در سوریه و ایجاد شرایط برای ثبات سیاسی در این کشور کمک کرده است.

لاوروف گفت: روسیه در دستیابی به حل و فصل سیاسی بحران ها و درگیری های متعدد، از جمله در سوریه کمک می کند.  ما از اقدامات خود در سوریه قدر دانیم، این اقدامات ضربه قاطعی بر علیه تروریست ها، جلوگیری از فروپاشی نظام سوریه، ایجاد شرایط برای بازگشت پناهندگان و تثبیت سیاسی مطابق با قطعنامه های نشست گفتگوی ملی سوریه در سوچی بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اقدامات مخرب آمریکا گفت: اقدامات اخیر آمریکا نشان می دهد که از واشنگتن انتظار می رود، اقدامات نامطلوب بیشتری در ارتباط با روسیه انجام دهند.

لاوروف افزود: در حال حاضر برای همه روشن است که اقدامات غیرمترقبه بیشتر از واشنگتن انتظار می رود، از جمله در ارتباط با روسیه هر گونه اقدامی توسط دونالد ترامپ به منظور ایجاد راه های پایدار و عادی برای برقراری ارتباط با مسکو در حادترین مشکلاتی که امروز مطرح است وجود دارد و افرادی به دنبال ادامه رویکرد مخرب روابط با مسکو که توسط دولت پیشین کاخ سفید آغاز شد، هستند.