به گزارش افکارنیوز،

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ، در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در وزارت کشور و تعلل در انتخاب برخی از استانداران، گفت: وزارت کشور این قانون را بر خلاف برخی از دستگاه‌ها به موقع و کامل اجرا کرد، متاسفانه برخی از سازمان‌ها این قانون را به صورت ناقص اجرا کردند لذا برخی از بازنشستگان هنوز در پُست شغلی خود قرار گرفته‌اند.

لزوم تسریع در انتخاب جایگزین استانداران بازنشسته/ استانداری‌ها نباید با سرپرست اداره شود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال نقدی به وزارت کشور وارد است زیرا در مدت معین برای انتخاب برخی از استانداران پیش‌بینی لازم صورت نگرفت و به اجبار افرادی به عنوان سرپرست انتخاب شدند، بنابراین از وزیر کشور درخواست داریم تا هر چه سریعتر استانداران را معرفی کنند.

وزارت کشور برای انتخاب استانداران با نمایندگان مشورت کرده است

وی در توضیح اینکه آیا وزارت کشور در انتخاب استانداران با نمایندگان مجلس مشورت کرده است یا خیر، ادامه داد: مسئولان مربوطه قطعا برای انتخاب مدیران و استانداران با مسئولان محلی و نمایندگان حوزه انتخابیه مرتبط مجلس مشورت می‌کنند.

منعی برای انتخاب استاندار زن وجود ندارد اما معرفی مولاوردی برای خراسان رضوی شوخی رسانه‌ای بود

قاضی زاده هاشمی در مورد اخبار مربوط به احتمال معرفی شهیندخت مولاوردی به عنوان استاندار خراسان رضوی، گفت: به نظر این

موضوع شوخی رسانه‌ای بود زیرا خانم مولاوردی شناختی به حوزه خراسان رضوی ندارند و نسبت به این حوزه شناختی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه در قانون منعی برای انتخاب استاندار زن وجود ندارد، تصریح کرد: موضوع جنسیت در این موضوع مطرح نیست، استاندار باید از تجربه در این حوزه برخوردار باشد، خانم مولاوردی پیش از این در حوزه مشاور رئیس جمهور فعالیت داشتند و تجربه کار ستادی و اجرایی ندارند.