دنیای اقتصاد: ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی در بازار رهن و اجاره پرداخته که به شرح زیر است:
یک واحد ۷۱ متری با کاربری مسکونی یا اداری واقع در محله‌ای در جنوب تهران با شرایط ۲۵ میلیون تومان رهن کامل به بازار اجاره عرضه شده که واحد مذکور از امکاناتی همچون پارکینگ، انباری و آسانسور برخوردار است.

از طرف دیگر در خیابان دبستان محدوده سیدخندان مالکی واحد ۸۰ متر مربعی خود را به ارزش ۳۷ میلیون تومان به بازار رهن معرفی کرده است که‌این واحد در حال حاضر تخلیه و آماده تحویل به متقاضی است و همچنین مالک در‌این آپارتمان ساکن نیست.
علاوه براین، ۵۹ میلیون تومان به عنوان مبلغ رهن واحدی ۸۰ متری در منطقه پاسداران از سوی مالک عنوان شده است. ‌این واحد ۸۰ متر مربعی به نقل از مشاوری که فروش آن را بر عهده دارد، خوش نقشه به همراه کلیه امکانات رفاهی است و ‌این نوید را به متقاضیان داده که بازدید از واحد مذکور برابر است با عقد قرارداد!
همچنین نرخ اجاره یک واحد مسکونی ۹۰ متری در منطقه سعادت آباد(بلوار شهرداری) معادل میزان متراژ آن تعیین شده؛ چراکه چنین واحدی با ۹۰ میلیون تومان شرایط رهن، آماده عقد قرارداد با مستاجر است و طبق گفته مالک، ‌این واحد بسیار لوکس طراحی شده است.
از سوی دیگر، مالکی در فایل اجاره واحد خود اعلام کرده که واحدش را تنها به زوج اجاره می‌دهد. متراژ ‌این واحد نوساز، ۱۰۰ متر مربع است که متقاضی باید ۶۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۶۰۰ هزار تومان اجاره بها برای آن پرداخت کند.
طبق گفته یکی از مشاوران املاک فعال در مرکز تهران، در حوالی خیابان فاطمی ‌واحدی ۱۰۰ متری با پارکینگ، انباری، بالکن و نورگیر عالی در بازار اجاره فایل شده است که متقاضی می‌تواند برای اجاره‌ این واحد مبلغ ۷۰ میلیون تومان به عنوان رهن کامل در ابتدای قرارداد پرداخت کند.
موجر دیگری ۵۰ میلیون تومان ودیعه به همراه ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه را به عنوان شرایط اجاره واحد ۱۱۰ متری خود اظهار کرده است.
این واحد مسکونی پارکینگ و انباری را برای مستاجر تامین کرده، اما درطبقه چهارم واقع شده که آپارتمان مذکور فاقد آسانسور است.