به گزارش افکارنیوز،

مصطفی کواکبیان شامگاه پنج شنبه در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی اسلامشهر با بیان این که نظام جمهوری اسلامی همواره از مدعیان برقراری اتحاد میان شیعه و سنی بوده و از پیشگامان این اتحاد است، گفت: برخی از کشور‌ها سعی دارند، با ایجاد داعش، القاعده و گروه‌های تکفیری بین مذاهب اسلامی اختلاف بیاندازند، اما مسئولین جمهوری اسلامی همواره در تلاش برای ایجاد وحدت بین مذاهب اسلامی بوده و هستند.

وی با بیان این که وحدت بین مذاهب اسلامی اهمیت فراوانی دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ نماینده اهل سنت در مجلس شورای اسلامی فعالیت کرده و یک فراکسیون نیز به همین نام دارند، این اتحاد امروز در دنیا به خوبی خودنمایی می‌کند.

همه مسئولین باید در راستای تفکر بسیجی گام بردارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته بسیج اشاره کرد و افزود: شجره طیبه بسیج اهمیت فراوانی دارد، این تفکر بسیج که مورد تاکید امام (ره) بود، سبب حل بسیاری از مشکلات شده و می‌شود.

کواکبیان آمادگی برای جانفشانی و ایثار را از شاخصه‌های عمده تفکر بسیجی دانست و افزود: هرچه مسئولان ما فداکارتر باشند، حتما بسیجی‌تر هستند، یکی از شاخصه‌های بسیجی بودن، عدم تعلق به مال و لذات دنیوی است، در خدمت محرومین و مستضعفان بودن یکی از عمده‌ترین شاخصه‌های تفکر بسیجی است، همچنان که فعالیت بسیجیان در سازندگی و خدمت به مناطق محروم را می‌توانیم در جای جای کشورمان ببینیم.

نماینده مردم شهرستان‌های اسلامشهر، تهران، ری، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه ما باید در راستای تفکر بسیجی گام برداریم و هر لحظه یاد شهدایی باشیم، که برای سربلندی ایران اسلامی وارد صحنه شدند و جان خود را فدا کردند.

تصویب بودجه مترو اسلامشهر در سازمان برنامه و بودجه

وی از تصویب بودجه مترو اسلامشهر در سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: بیمارستان اسلامشهر و دیگر طرح‌های خدماتی این شهرستان از مواردی است، که ما وظیفه پیگیری آن‌ها را می‌دانیم.

کواکبیان به خروج ترامپ از برجام اشاره کرد و گفت: ترامپ قصد دارد، با تحمیل فشار بر مردم ما عرصه را بر این ملت تنگ کند، در این بین ما باید شادی‌های فرهنگی و نشاط را در جامعه حفظ کنیم و همین نشاط در راستای دین اسلام است و ماه ربیع الاول زمان شادی است و باید در هفته‌های فرهنگی برنامه‌های شاد را بیشتر کنیم.

وی بر اهمیت حقوق شهروندی تاکید کرد و افزود: اگر حقوق شهروندی به ویژه در هفته فرهنگی تقویت شود، دستاورد‌های فراوانی دارد.