به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه بعد از ظهر امروز در همایش وحدت با عنوان محبت به اهل بیت در قرآن و روایات از دیگاه اهل سنت در شهرستان گنبدکاووس با حضور رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور ائمه جمعه و روحانیون شیعه و سنی شرق گلستان و مدیرکل تبلیغات اسلامی در مصلای امام جعفر صادق(ع) گنبدکاووس برگزار شد، با اشاره به وجود وحدت بین اقوام و مذاهب اسلامی در شهرستان گنبدکاووس، استان گلستان و کشور ایران اظهار داشت: این مهم با تلاش روحانیون شیعه و سنی و با الهام از آموزه‌های دینی و مشترکات اسلامی تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: توطئه‌های دشمن در عزم و اراده ملت برای شرکت در انتخابات ۱۲ اسفند خللی ایجاد نمی‎کند و ملت ایران با حضور گسترده و حماسی خود در این انتخابات ضربه محکمی به دشمنان خواهد زد.

متکی همچنین اظهار داشت: مهم‌ترین استراتژی آمریکا در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخاباتی کم‎فروغ است و دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا مردم در این انتخابات شرکت نکنند.

وزیر سابق امور خارجه دین اسلام را موجب وحدت بین امت اسلامی دانست و افزود: با نهادینه شدن وحدت ملت ایران در ملل اسلامی جهان، استکبار هرگز به اهداف خود نخواهد رسید.

متکی با بیان اینکه وحدت اقوام نتیجه آموزه‌های دینی و اسلام ناب محمدی است، خاطرنشان کرد: وحدت اقوام و مذاهب اسلامی قوام بخش نظام است.

وی ایران اسلامی را پرچمدار بیداری اسلامی در منطقه دانست و افزود: مردم این کشورها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران می‌خواهند حکومت کشورشان اسلامی باشد.

امام جمعه اهل سنت نگین‎شهر نیز در این همایش با اشاره به مشترکات دینی شیعه و سنی اظهار داشت: محبت و توسل به اهل بیت از واجبات اهل سنت است.

ابوبکر خوجملی با اشاره به وحدت بین اقوام در استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: هفته وحدت زمان خوبی برای تقویت وحدت و برادری بین مذاهب اسلامی است.

وی به توطئه‌های دشمن برای از بین بردن وحدت افزود: وحدت مهم‌ترین عامل خنثی کردن توطئه دشمنان اسلام است.

امام جمعه اهل سنت نگین‎شهر همچنین بر شرکت گسترده همه اقوام در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: شرکت گسترده مردم اعم از شیعه و سنی وحدت را بیشتر و پایه‌های نظام را مستحکم‌تر می‌کند.