دبير شوراي نگهبان در سخنان خود در خطبه های نماز جمعه این هفته به انتقاد از مرخصيهاي بي مورد به فتنهگراني كه در زندان هستند، اشاره و تصريح كرد: مشاهده ميكنيم مرخصيهاي بي موردي به زندانيان فتنهگر داده ميشود و تصور مي شود با گرفتن وثيقه ۱۰۰ ميليوني از آنها مشكل حل مي شود اما جمعي از آنها از اين فرصت استفاده كرده و از كشور خارج مي شوند و برخي ديگر كه در داخل كشور حضور دارند، جلساتي تشكيل ميدهند و دوباره دست به توطئه افكني ميزنند.

آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه مرخصی به اینگونه زندانیان صحیح نیست و مانند فرصت دادن به سارقان است تا دوباره به سرقت‌های خود ادامه دهند، افزود: این درست نیست که زندانیانی که در فتنه علیه نظام اسلامی نقش داشتند و محکوم شده‌اند، مرخصی بگیرند و به اقدامات فتنه انگیزانه خود ادامه دهند.

وی بر همین اساس متذکر شد که باید برخورد با افرادی که هنوز دستگیر نشده‌اند، جدی گرفته شود و اگر چنین افرادی به کشور بازگشتند، باید سریعا دستگیر شوند.

" کسانی بودند که فسادهای مختلفی داشته و متأسفانه دستگاه‌های اطلاعاتی نمی‌توانستند در گذشته اقداماتی را علیه آنان انجام دهند اما اکنون امنیت از اینگونه افراد گرفته شده است و می توان با آنها برخورد کرد ".

آیت‌الله جنتی در ادامه تاکید کرد: عده‌ای اعتقاد دارند هنگامی که اینگونه افراد خواستند به کشور بازگردند، در ابتدا به ساکن نباید در فرودگاه دستگیر شوند چون هتک احترام به آنان می‌شود و به زندان اوین هم نباید بروند بلکه باید خانه‌ای با امکانات رفاهی کامل به آنان داده شود و در ‌آنجا با محدودیت‌هایی نگهداری شوند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: خواسته سوم این عده این است که پرونده این افراد به دستگاه‌های اطلاعاتی و سپاه پاسداران داده نشده تا برخوردهای لازم را با آنان انجام شود؛ چون آنها امکاناتی دارند که دستگاه قضایی ندارد و خواسته دیگر آنها این است که قاضی عادل از نظر آنها که یا فتنه انگیزان را تبرئه می کند یا مجازات جزیی برای آنها در نظر می گیرد، آنها را محاکمه کند والا قاضی از نظر آنان ظالم می شود.

وی ادامه داد: این نگاه در این شرایط نوعی بی عدالتی است؛ یا باید وارد میدان نشویم و یا اینکه اگر قرار است وارد میدان شویم، باید با عدالت برخورد کنیم و مهنای عدالت هم عدم تبعیض است.

آیت‌الله جنتی گفت: دنیا اکنون آمریکا را محکوم می‌کند و حتی کشور روسیه نیز به این اقدام دست زده است؛ چون جنایت‌های بسیاری انجام می‌دهد و جرم آنان بی عدالتی است و حالا که ما از بی عدالتی آمریکا سخن می گوییم، باید نهایت عدالت را در کشورمان برقرار کنیم.

خطیب نمازجمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنان خود به طرح نظارت بر امور نمایندگان پرداخت و گفت: دستگاه نظارت کشور، وظیفه نظارت دارد و یکی از بخش هایی که باید مورد نظارت باشد مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: عده‌ای با مستندات به من اعلام کردند که برخی‌ در مجلس وزیری را فرامی‌ خوانند تا مواردی را از وی چیزی طلب کنند و هنگامی که این وزیر به آنها پاسخ منفی می دهد، وی را تهدید به استیضاح می‌کنند که باید گفت مجلسی که به خصوص اکنون بی وقفه در تصویب برنامه پنجم توسعه خدمت می‌کند، نباید چند نفر در آن نهاد حضور پیدا کرده و اجر و خدمات نمایندگان ملت را مخدوش کنند.

آیت‌الله جنتی در ادامه سخنان خود به تحولات عراق هم اشاره و تاکید کرد: کشور عراق پس از ۸ ماه جنگ و درگیری و ترور و انفجارهای مختلف با بصیرت و هوشیاری مردم این کشور و به کوری چشم آمریکا و صهیونیست‌ها و پادوهای آنها، نوری المالکی به عنوان نخست وزیر عراق انتخاب شد که این امر جای خوشبختی است.

وی با تقدیر از مردم، مراجع عظام تقلید، روحانیون و طلاب در استقبال با شکوه از مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: سفر رهبر انقلاب به قم از نظر سیاسی نیز آثار و برکات بسیاری داشت و مدت‌ها بود عده‌ای زمزمه‌هایی مبنی بر این داشتند که رهبری کارکرد گذشته خود را ندارد و دیگر مردم به نظام اسلامی علاقه‌ای ندارند و مراجع تقلید نسبت به رهبری مسئله داشته و خوشبین نیستند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: عده‌ای سعی در شبهه‌افکنی بین مردم داشتند و بیگانگان از سخنان آنان سوء‌استفاده می‌کردند و اعلام می‌داشتند که حوزه علمیه با نظام اسلامی فاصله و موضع گرفته است.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: عقیده بیگانگان این بود که انقلاب اسلامی پشتوانه خود یعنی حوزه علمیه را از دست داده اما سفر مقام معظم رهبری به قم و استقبال پرشور و بی نظیر مردم، مراجع تقلید و روحانیون و طلاب از رهبری نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد.