به گزارش افکارنیوز،

 حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ایران نقش برجسته‌ای در ایجاد وحدت میان مسلمانان دارد، گفت: جمهوری اسلامی  ایران به دلیل اینکه بر اساس اندیشه دینی و اسلامی شکل گرفته است، باید یکی از استراتژی های اصلی خود را وحدت در جهان اسلام قرار دهد.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد وحدت در میان کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: بر همین اساس از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون امام و رهبری پرچم دار این وحدت در جهان اسلام بودند و با هرگونه تفرقه‌افکنی و تلاش در جهت ایجاد شکاف بین مسلمانان و مقابله کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره نقش آمریکا در اختلاف افکنی در جهان اسلام تصریح کرد: استراتژی آمریکا اصولا بر اساس «تفرقه بیانداز و حکومت کن» شکل گرفته و حیات آمریکا مستلزم عدم شکل گیری هرگونه ابر قدرت دربرابر خودش است.

ترقی خاطر نشان کرد: آمریکا به دلیل اینکه احساس می‌کند جهان اسلام در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت است که می‌تواند حیاتش را در معرض خطر قرار دهد، و با ایجاد تفرقه در جهان اسلام در تلاش است تا کشور های اسلامی را تجزیه کند و از این طریق دوام حکومت خود را بیشتر کند.

وی تصریح کرد: استراتژی آمریکا مانند انگلیس در جهان اسلام تقویت شکاف‎ها و گسل‌های بین کشورهای اسلامی است و در نقطه مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد.