به گزارش افکارنیوز،

 علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (دوشنبه، 5 آذر) در دیدار "عبدالعزیر منیرو" رئیس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص)،گفت: امیدواریم سفر شما به ایران و حضور در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در وحدت میان مسلمانان مؤثر و مفید واقع شود.

وی در ادامه، غنا را کشور دوست و برادر خواند و افزود: از مواضع شما در مجامع بین‌المللی، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

رئیس مجلس افزود: بعد از توافق برجام، هیئت‌های متعددی از غنا به ایران سفر کردند و مذاکرات خوبی در راستای توسعه روابط شکل گرفت، همچنین کمیسیون مشترکی میان دو کشور ایجاد شد که باید تلاش شود مصوبات آن اجرایی شود.

لاریجانی با بیان اینکه در حوزه صنعت و کشاورزی می‌توانیم همکاری‌های دوجانبه داشته باشیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران مایل است در حوزه کشت فراسرزمینی از ظرفیت‌های کشور غنا استفاده کند، همچنین در حوزه نفت و گاز نیز می‌توانیم همکاری‌هایی داشته باشیم.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به دنبال تحریم و افزایش فشار اقتصادی بر ایران هستند که اقدامی غیرقانونی است، اظهار داشت: بسیاری از کشورها در مسیر آمریکایی‌ها گام برنمی‌دارند.

**تأکید بر افزایش روابط دوجانبه بین ایران و غنا

همچنین "عبدالعزیز منیرو" رئیس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و تبریک رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان غنا به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفت: از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تعمیق روابط کشورهای اسلامی بسیار خرسند بوده و امید داریم این اقدامات ادامه پیدا کند.

وی با تأکید بر افزایش روابط دوجانبه بین ایران و غنا، اظهار داشت: دولت غنا بسته‌های تشویقی از جمله معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های سرمایه‌گذار در مناطق اسلامی غنا در نظر گرفته که تصور می‌کنیم سرمایه‌گذارانی از جمهوری اسلامی ایران بتوانند در این پروژه‌ها حضور یابند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران در پایان خاطرنشان کرد: از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران بسیار خرسند بوده و تلاش داریم به عنوان نمایندگان مسلمان پارلمان غنا سهم خود را در راستای تحکیم روابط ایفا کنیم.