به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز پنج‌شنبه طی نشستی خبری اظهار داشت: قیمت نفت در سال‌ آینده بالا خواهد بود و شاید از ۸۰ دلار هم بالاتر باشد اما اینکه چه مقدار از درآمدهای نفتی را بتوانیم وارد کشور کنیم باید با احتیاط با ارقام درآمدی برخورد کنیم.

وی افزود: راههای زیادی وجود دارد که درآمدهایمان را به اجناس مورد نیاز تبدیل کنیم ولی باید در این زمینه رفتار مراقبت‌آمیزی داشته باشیم.

رضایی ادامه داد: سال جاری انتظار بنگاهها برای دریافت یارانه‌های تولید به نتیجه نرسید ولی سال آینده‌ فرصتی است که دولت این موضوع را جبران کند در غیر این صورت مشکلاتی که برای تولید به وجود می‌آید غیر قابل جبران خواهد بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تأکید بر اطلاع‌رسانی درست در مورد آمار شاخص‌های اقتصادی گفت: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات اقتصادی نخواهد بود؛ دولت درصدد است که کارنامه موفقی را ارائه کند و قطعاً به همین دلیل بحثتحریم‌ها را نیز در مورد بودجه لحاظ کرده است.

رضایی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که از وی خواست در خصوص سخنان رهبری در مورد حمایت از کشورهایی که مقابل اسرائیل می‌ایستند توضیح دهد، گفت: شفاف‌سازی که رهبری انقلاب انجام دادند و فرمودند که ایران کجاها دخالت می‌کند و کجاها دخالت نمی‌کند یک نسخه شفاف در سیاست خارجی ما بود.

وی افزود: این شفاف‌سازی در مورد دیپلماسی ایران بسیار سازنده است و می‌تواند مبنای تمام مباحثباشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اینکه تهدیدهای ما چه مسائلی است، نیز اظهار داشت: ما امیدواریم که دشمنان کاری نکنند که ایران وارد تهدید شود و توصیه ما این است که دشمنان دست از تهدید بردارند چرا که در این صورت آنها بیشتر ضرر می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری گفت: اگر مجلس نظارت‌هایش را راهبردی‌ کند موفق‌تر خواهد بود، اینکه مجلس در هر مسئله‌ای بخواهد به دولت گیر دهد و از مسائل راهبردی غافل شود هم نتیجه نمی‌گیرد و هم اینکه اثربخشی نظارت مجلس بر دولت کاهش می‌یابد.

رضایی تصریح کرد: مجلس در مسائل راهبردی به سختی بایستد و در مسائل جزیی ورود پیدا نکند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن هم گفت: انتظار این است که ملت ایران پاسخ قوی به تهدیدات را در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بدهد.

وی افزود: امسال تهدیدهای شدیدی داشتیم و آمریکا و اسرائیل ایران را تهدید به حمله نظامی هم کرده‌اند. لذا انتظار می‌رود که ملت ایران با حضور گسترده پاسخ منطقی و قوی به تهدیدکنندگان بدهد و به نظر من این اتفاق خواهد افتاد چرا که ملت ایران اجازه نمی‌دهند امنیت ملی دچار خدشه‌ شود.