به گزارش افکارنیوز،

سردار شمس الدین فرزادی‌پور فرمانده عملیات هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره حضور هواپیماهای این نیرو در نمایشگاه هوایی کیش، گفت: جنگنده‌های سوخو 22 و هواپیماهای رزمی توکانو نیروی هوافضای سپاه در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افرود: همچنین هواپیماهای Y-12 نیروی هوافضای سپاه اجرای عملیات چتربازی در این نمایشگاه را برعهده دارند.

سردار فرزادی پور با بیان اینکه جنگنده‌های سوخو 22 سپاه به اجرای نمایش‌های هوایی در نخستین روز نمایشگاه هوایی کیش پرداختند، گفت: در این دوره از نمایشگاه، آخرین دستاوردهای عملیات هوایی سپاه در حوزه تعمیراتی نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

جنگنده سوخو 22 یک جنگنده بمب افکن چند منظوره بال متغیر ساخت اتحاد جماهیر شوروی سابق است که توانایی پشتیبانی نزدیک از نیروهای زمینی را داشته و می‌تواند تا 4 تن مهمات حمل کند. مرداد ماه امسال بود که متخصصان فرماندهی عملیات هوایی نیروی هوافضای سپاه موفق به تعمیر وارتقا 10 فروند از جنگنده‌های سوخو 22 این نیرو شدند  که به قابلیت حمل موشک‌های هدایت لیزری بینا-2،  سامانه کنترل سلاح هوشمند، بمب‌های نقطه زن و بمب‌های خوشه‌ای سیمرغ مجهز شدند.

نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی از امروز به مدت 3 روز و با حضور بیش از 100 شرکت داخلی و خارجی به میزبانی جزیره کیش برگزار آغاز شده است.