به گزارش افکارنیوز،

 یک هفته پیش از وضع دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران، شرکت ایران ایر 11 پرواز بین المللی داشت. اکنون با گذشت دو هفته از آغاز تحریم های دولت ترامپ که صنعت هوانوردی ایران را نیز شامل می شود، تعداد پروازهای بین المللی ایران ایر به 13 پرواز رسیده که از جمله می توان به مقصد هایی چون پاریس، لندن، هامبورگ و دوحه اشاره کرد.

شکست تحریم های آمریکا در توقف فعالیت بین المللی شرکت ایران ایر نشان دهنده چالش پیش روی دولت ترامپ برای منزوی ساختن ایران جهت فشار بر این کشور است.

آمارهای موسسات معتبر رصد پروازهای بین المللی از جمله فلایت رایدر 24 نشان می دهد که تعداد بسیار معدودی از کشورهای جهان از جمله متحدان اروپایی دولت آمریکا برای متوقف کردن پروازهای بین المللی شرکت ایران ایر تلاش کرده اند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا که وظیفه نظارت بر پرواز هواپیماهای مسافربری در کشورهای عضو را بر عهده دارد اعلام کرده که کشورهای این اتحادیه و سازمان ملل متحد هیچ گونه تحریم جدیدی را علیه شرکت ایران ایر و ناوگان هوایی آن اعمال ننموده اند.

سخنگوی کمیسیون اروپا در این خصوص اظهار داشت: «از نظر ما پرواز هواپیماهای شرکت ایران ایر به مقصد های اروپایی منع قانونی ندارد. اتحادیه اروپا تحریم های فراسرزمینی دولت آمریکا را به رسمیت نمی شناسد.» مقامات دولت آمریکا شرکت های طرف همکاری با ایران را به وضع مجازات های سنگین تهدید کرده اند.