دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ادعای آمریکایی ها در خصوص برقراری امنیت تنگه هرمز از سوی آنها غیر قابل قبول است، گفت: کنترل و امنیت این تنگه برعهده ایران است.

به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر، محسن رضایی در اختتامیه کارگاه تخصصی علمی رسانه و سند چشم انداز ۲۰ ساله با بیان اینکه امیدوارم این نشست به درک مشترکی بین رسانه ها برای تحقق چشم انداز تبدیل شود، گفت: از این طریق می توانیم به باورعمومی و عزم ملی برسم که البته بدون مشارکت رسانه ها امکان پذیر نخواهد بود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: فرآیند دوم چشم انداز برنامه ریزی و اجرای آن است که در این راستا باید اقدامات پیشگامانه داشته باشیم. همچنین مطالبه گری و نظارت می تواند کشور را در تحقق سند چشم انداز در ایران ۱۴۰۴ محقق کند.

رضایی با اشاره به اینکه ایران کشوری متحد است، افزود: البته نمی توانیم بدون نقد به توسعه دست یابیم و آزادی و مردمسالاری را محقق کنیم همچنین بدون نقد تمرکز و پیشرفت اقتصادی نیز میسر نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه ایران شرایط خاص خودش را دارد، گفت: من معتقد به نقد هستم و اگر امر به معروف و نهی از منکر که یک واجب الهی است را ترک کنیم نمی توانیم از نیروی سازنده نقد و کم کردن بخش تخریبی آن بهره مند شویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر از صبح تا شب به هم امید و نشاط بدهیم باز هم کم داریم چون ایرانی ها انتظارات و خواسته های انباشته شده مواجه هستند و بیش از ۲۰۰ سال عقب ماندگی هایمان باقی مانده است بنابراین بین انتظارات و عملکردهایمان فاصله وجود دارد.

رضایی با تاکید بر اینکه به برکت مکتب ناب اسلامی و اهل بیت جلوی فاجعه فرهنگی گرفته شده است تصریح کرد: در ۵ سال آینده به دلیل چشم انداز به وضع بسیار خاصی خواهیم رسید. اما در حال حاضر در بعد اقتصاد و فرهنگ دارای تلاطم هستیم.

وی با اشاره به تشدید تحریم ها از سوی کشورهای غربی اظهار داشت: با وجود اینکه برخی مشکلات را پیش رو داریم اما باید از تلاطم ها عبور کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنانش با بیان اینکه کنترل و امنیت تنگه هرمز برعهده کشور ما است، گفت: ادعای آمریکاییها در خصوص امنیت تنگه هرمز غیر قابل قبول است و ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند امنیت این تنگه را برقرار کند.