به گزارش ايسنا حجتالاسلام و المسلمين كاظم صديقي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامي تصريح كرد: ملت ما با رهبري امام خميني (ره) توانست راه جديدي را در جهان مطرح كند و نه شرقي و نه غربي را در عينيت جامعه تجربه كند و بيداري جهان اسلام را از همان جا كليد بزند. تخريب نظام طاغوتي مهم است اما ساختن بناي جديد با مباني ديني، زدودن غبارهاي سكولاريسم است و از بين بردن القائات دشمن مبني بر اسلام حاشيهاي و اسلام منهاي سياست، حكومت و تدبير مهمتر است.

وی ادامه داد: حکومت اسلامی یعنی حکومت تقوا و معنویت و امام(ره) در برابر چشمان حیرت‌زده کاخ‌نشیان شرق و غرب این حکومت را به کرسی نشاند و ملتی را به عنوان یک جریان و تفکر پیشگام قرار داد و مردم به امام(ره) دل دادند و پیش رفتند و استقامت کردند و وحدت داشتند و از ولایت پاسداری کردند و این عظمت و شکوه و اقتدار انقلاب ما جزو معجزات اسلام است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر ضرورت حضور گسترده‌ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: حضور پررنگ در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن هم شکر خداست و هم شکر نعمت انقلاب و پیشرفت‌ها در ابعاد مختلف که بعد از انقلاب به وجود آمد و شبیه معجزه است.

صدیقی اظهار کرد: مهم‌ترین امتیاز انقلاب ما این بود که صاحب انقلاب و خون شهدا بودن مردم نهادینه شده است و دشمن هر کاری کرده که راهپیمایی ۲۲ بهمن را کمرنگ کند و فتنه‌گران خواستند یک روز دیگر را اعلام کنند، موفق نشدند و من مطمئنم این ملت خداجو با دین و وفاداری‌ای که دارند و انقلاب را از خود و حاصل خون شهیدانشان می‌دانند، حضورشان در راهپیمایی امسال نه‌تنها کمتر از سال‌های قبل نیست بلکه باشکوه‌تر از قبل خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: حضور حماسی خداپسند و امام زمان(عج) شادکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن چند خاصیت خواهد داشت؛ یک پیامش بی‌اثر بودن تحریم‌هاست، پیام دوم استقامت و پیمان عمیق شما با خون شهیدان و رهبری فقید و رهبری موجود، پیام سوم همت بلند شما در ادامه این راه تا رسیدن به قله‌ پیروزی و پیام چهارم پیوند نسل سوم و نسل چهارم انقلاب با امام و انقلابشان است. امروز وقتی یک دانشمند هسته‌یی ما شهید می‌شود، دانشجویان ما نامه می‌نویسند که تغییر رشته بدهند و به قربانگاه بروند و برای تامین استقلال علمی و اقتصادی جان خود را بدهند و این جزو معجزاتی است که در عالم شعور انقلاب شعله کشیده است و شعارها رونق بیشتری یافته است. دوم، قدردانی از پیشرفت‌های علمی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه با اشاره به حوادثمنطقه اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب و بیداری منطقه ماست و این برای ما جای مباهات و افتخار و شکر است که در این مدت کوتاه چهار طاغوت وابسته به غرب سقوط کردند. غرب طرفدار انقلاب مردم نیست و دیکتاتورها را تا توانست حمایت کرد اما با وجود این حمایت‌ها چهار طاغوت سرنگون شدند و ما این را نشانه‌ استمرار این معنا و خاموش نشدن شعله انقلاب ایران تا آخر می‌بینیم و به ملت‌های بیدار عرض می‌کنیم که ملت ایران و نظام اسلامی از شما حمایت می‌کند؛ خصوصا از مردم مظلوم بحرین که در یک سال اخیر با وجود همه کشتارها و دستگیری‌ها و شکنجه‌ها هر روز جدی‌تر شده‌اند و شعار سرنگونی رژیم خود را سر می‌دهند.

صدیقی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: انتخابات امر دینی ماست و حفظ انقلاب و نظام تکلیف است و از اوجب واجبات است. امام(ره) در عمق جان مردم جا گرفته است و در وصیت‌نامه الهی سیاسی‌اش بر مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرده است. دشمن هر چقدر فشارش بر ما بیشتر شود مقابله ما هم جدی‌تر می‌شود. ما با این فشارها ساخته شده‌ایم و تحریم و تهدید به جنگ چیز جدیدی نیست. مگر شما جنگ را به ما تحمیل نکردید؟ آن روز که بر سر ما آتش می‌ریختید، ملت مقاومت کرد و نشان داد که می‌تواند مقاومت کند و هرگز از پا نمی‌نشیند.

وی به مردم توصیه کرد که وقتی سر صندوق رای رفتند، با وضو و قربه الی الله بروند و گفت: توجه داشته باشید کسانی که اسراف در تبلیغات می‌کنند نشان می‌دهند که امین شما در مجلس نخواهند بود و اگر دستشان به بیت‌المال برسد همین کارها را در مجلس هم انجام می‌دهند. کسانی که با ارباب قدرت و ثروت میدان‌داری می‌کنند وقتی نماینده شوند نماینده پولدارها می‌شوند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: به نامزدها توصیه می‌کنم اخلاق اسلامی را رعایت کنند و ضمن اثبات خود، رقبایشان را تخریب نکنند. این کار گناه و ظلم است. چه می‌شود یک کاندیدا شایستگی‌های رقیب خود را هم بگوید؟ کسانی که رعایت نمی‌کنند، انتخاب خود را در گروی تخریب دیگران یا نظام می‌دانند، برای خوشامد عناصر ضد انقلاب ایجاد بدبینی می‌کنند و موجب فتنه و ناامنی می‌شوند، بدانند که شورای نگهبان با آنان برخورد جدی می‌کند و حتی احتمال دارد آرایشان ابطال شود.

وی در پایان خطبه دوم خاطرنشان کرد: یقین دارم در ۲۲ بهمن و انتخابات، همانگونه که قلب‌های شما به سمتی رفت که عظمت آفریدید، باز هم عظمت می‌آفرینید.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ اول نماز جمعه نیز دهه‌ فجر را دهه‌ پیروزی علم و فقاهت و عدالت و زوال سلطنت وابسته و دارای ریشه‌های فاسد دانست و آن را به جامعه تبریک گفت.

صدیقی در ادامه با تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) از وضعیت متفرق جامعه اسلامی انتقاد و تصریح کرد: حضرت محمد(ص) خیلی ناراحت می‌شوند که ببینند امت اسلام متفرق است و دشمنان بر آن مسلطند.

وی ادامه داد: دو صفت در وجود رسول خدا(ص) موج می‌زد؛ ایشان پیامبر مهربانی و محبت بود و پیامبر قلب و دل شماست و در عین حال رحیم بر امت خویش بود. پیامبر اگر جنگ هم می‌کرد آن هم ظهور رحمتش بر ابنای بشر بود.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت وحدت در جامعه اسلامی اظهار کرد: فتنه، به چالش کشیدن جامعه و ایجاد اختلاف، جزو گناهان کبیره است و هر کسی که محبت را در جامعه کاهش می‌دهد، مرتکب گناه کبیره شده است. خداوند متعال رشته‌ برادری را محکم قرار داده است و ما باید احساسمان این باشد که برادر یکدیگر هستیم.

صدیقی در ادامه با اشاره به فصل انتخابات از کاندیداها خواست به مسایل فتنه‌انگیز نپردازند و تصریح کرد: ایجاد فتنه و القای تفرقه در جامعه ولو با ایجاد مسجد باشد، باید آن مسجد را بر سرشان ویران کرد و این کار را پیامبر(ص) به دستور خدا انجام داد. پایگاهی که عنوانش دین است اما باطنش نفاق است به دستور خدا توسط پیامبر(ص) خراب شد.

وي يادآور شد: دشمن حتي لبخندش هم فريب و خدعه است و انسانهاي مومن زيرك هستند و گول دشمن را نميخورند.