به گزارش افکارنیوز،

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن جرات حمله و رویارویی نظامی با ایران را ندارد و جنگ نظامی را از گزینه های روی میز حذف کرده و به جنگ اقتصادی روی آورده است.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، آیت الله «سید احمد خاتمی» در جمع دانش پژوهان چهارمین دوره رزم مقدماتی مشترک درجه داری ارتش با یادآوری تاکید رییس جمهوری آمریکا بر جنگ اقتصادی افزود: مقابله و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ هشت ساله کشور را در برابر جنگ نظامی و مقابله هشت ماهه در فتنه 88 کشور را در برابر جنگ داخلی بیمه کرد.

وی به ماموریت های ارتش از نگاه حضرت امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و اظهارداشت: نیروی مسلحی که دارای دو ویژگی دین باوری و حضور دین در زندگی باشد، زینت دین محسوب می شود. نیروی مسلحی می تواند در تراز جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد که دین دار و خدا باور است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در شرایط فعلی به جوانان به ویژه نیروهای آینده ارتش و نیروهای مسلح تاکید می شود که اجازه ندهند شبهاتی برای آنها باقی بماند و با گفتمان با روحانیون به رفع شبهات خود بپردازند.

آیت الله خاتمی با بیان این که نظام اسلامی به معنای آن است که قانون اساسی جامع و اسلامی در حکومت رواج داشته باشد، گفت: نظام اسلامی که در دستان ما قرار دارد تجلی دین و بنابر فرمایش امام(ره) حکومت فلسفه عملی توحید است، این گفته مبنی بر آن است که اگر اعتقاد بخواهد خود را در سطح جامعه نشان دهد با حکومت اسلامی محقق می شود.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران از باورها و فعالیت های مقدس با وجود تمام مشکلات اقتصادی حمایت می کنند و این موضوع را در راهپیمایی های 22 بهمن، روز قدس، انتخابات و 13 آبان می توان دید.

وی جنس فرماندهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را از جنس فرماندهی حضرت امام علی (ع) دانست و یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با ارتش های جهان متفاوت است زیرا ارتش های جهان از افراد، خاندان و احزاب حمایت می کنند و این در حالی است که ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه و حامی مردم است و عشق و علاقه قابل توجهی در میان نیروهای مسلح کشور و مردم وجود دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که دفاع از مردم و نظام جمهوری اسلامی دفاع از دین است،‌ تصریح کرد: نیروی مسلح مقتدر باید در کنار تاکید و سفارش بر آموزش های عقیدتی به آموزش های نظامی و سخت افزاری مجهز شود، دکترین نظامی کشور بر پایه دفاع از کشور و آمادگی بسیار بالا در بازدارندگی از تهاجم دشمنان است.