به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در این جلسه که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اعضای فراکسیون سؤالات و نکاتی را در رابطه با بیمه قالیبافان و عدم اجرای مصوبه دولت در این باره و همچنین حقوق مدیران شستا و نحوه انتخاب این مدیران و همچنین دیگر مدیران تأمین اجتماعی مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که چرا مردم آمارها را قبول نمی‌کنند و دیگر اینکه وزارتخانه در حوزه رفاه و تعاون فعال نیست، مضافا اینکه چرا شرکت‌های شما دراختیار کسانی است که هریک به جایی وصلند و شایسته‌سالاری را در این باره شاهد نیستیم و این باعث می‌شود تا بازدهی کار پایین بیاید.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه همچنین مطرح شد که امکانات سازمان تأمین اجتماعی بیت‌المال است و دولت‌ها همواره به دنبال تعرض به آن هستند و به عنوان مثال؛ در طول دو سه سال گذشته ۲۷ هزار میلیارد تومان به این سازمان خسارت وارد شده است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد:‌ همچنین در این جلسه مطرح شد که امروز مهمترین مسئله کشور بحث بیکاریوایجاد اشتغال است و دیگر اینکه چرا مواد اولیه به خارج از کشور صادر می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود: در این جلسه وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که به دنبال شفافیت در وزارت کار هستیم و این کار را شروع کرده‌ایم و در مورد شستا و دیگر شرکت‌های تحت پوشش مرتبط باید به راهبرد برسیم و در ارتباط با موازی‌کاری‌ها در شستا و بخش‌های دیگر باید این موازی‌کاری‌ها تجمیع شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: شریعتمداری گفت که در بحث شفافیت عقب هستیم و این همه هیأت مدیره کارایی ندارند، به عنوان مثال یک فرد عضو ۴ هیأت مدیره است و حتی موردی را داریم که با مدرک جغرافیا عضو هیأت مدیریت پتروشیمی است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: وزیر کار عنوان کرد که ما ۸۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم و این حق‌الناساست و من نمی‌توانم خرج دولت کنم.

وی در پایان گفت: شریعتمداری همچنین تصریح کرد که تعاون ابزار خوبی است و حتما باید از این ابزار استفاده شود، اما برای استفاده از آن ما با محدودیت منابع مواجه هستیم.