به گزارش افکار نیوز به نقل ازایسنا،محمود احمدينژاد بعد از حضور در راهپيمايي باشكوه ۲۲ بهمن طي سخناني در جمع راهپيمايان در ميدان آزادي به تشريح دستاوردهاي انقلاب اسلامي در طي ۳۳ سال اخير پرداخت و با بيان اينكه خدا را سپاسگزارم كه بار ديگر توفيق حضور در جشن عظيم انسانيت و ارزشهاي الهي و حضور در اقيانوس بيكران ملت ايران را عنايت فرمود، به ماموريت پيامبران اشاره كرد و اظهارداشت: همه پيامبران براي هدايت انسان و براي كمال انسان آمدهاند و در واقع آنها آمدهاند، تا انسانها را به تعالي برسانند و تا مرزهاي خليفهالهي او را هدايت كنند و اينكه انسانها را براي برپايي حيات طيبه و زندگي سعادتمند در اين جهان راهنمايي كنند.

وی با بیان این‌که تحقق اهداف پیامبران در گرو چند عامل است، گفت: عامل اول عبارت است از یگانه‌پرستی و عبودیت خداوند و همه پیامبران آمده‌اند تا بشر را به توحید و عبودیت خدای یگانه دعوت کنند؛ چراکه تمام زیبایی‌ها و ارزش‌های الهی و خیرات و برکات در سایه‌ی توحید و در سایه عبودیت خدای یگانه است.

رییس‌جمهور با بیان این‌که عبودیت و آزادی دو روی یک سکه هستند، گفت: تا انسان به اوج عبودیت خداوند نرسد، آزادی را تجربه نمی‌کند و هر قدر به عبودیت خداوند برسد و به آن نزدیک شود از سلطه‌ها آزاد می‌شود و تا کسی به طور کامل به عبودیت خداوند نرسد، این آزادی به صورت کامل محقق نمی‌شود.

احمدی‌نژاد همچنین عامل دوم در این ارتباط را عدالت دانست و گفت: پایه و سکوی حرکت انسان‌ها به سمت قله‌های کمال و ساختن جامعه سعادتمند، عدالت است. در واقع بدون عدالت حقیقت انسان شکوفا نمی‌شود و بدون آن زندگی سعادتمندی برپا نخواهد شد.

وی با اشاره به حرکت پیامبران و ماموریت آنها در راستای ایجاد عدالت گفت: پیامبران آمده‌اند تا بسترهای ذهنی و اجتماعی را به گونه‌ای فراهم کنند که بشریت قیام به عدالت کند.

رییس‌جمهور همچنین عامل سوم در این ارتباط را علم عنوان کرد و گفت: ‌ در واقع علم یعنی حرکت در ظلمات. همه پیامبران دعوت به عمل کرده‌اند و دروازه علم را به سمت بشریت باز کرده‌اند.

وی در ادامه به اهمیت عشق و محبت اشاره کرد و گفت: انسان‌ها بدون عشق و محبت روی کمال و سعادت را نخواهند دید. جنس پیامبران و حرکت آنها از رحمت، عشق و محبت است. پیامبر عزیز اسلام تجسم عشق و محبت است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که توحید، عبودیت، عدالت، علم و مهرورزی ارزش‌های جهانی هستند و منطبق بر فطرت الهی انسان‌ها، گفت: در هر نقطه‌ای از عالم با هر انسانی صحبت کنید با این ارزش‌ها آشناست و همه این ارزش‌ها از بطن دین و از راه دین و استقرار ارزش‌های دینی در جهان حاکم می‌شود.

رییس‌جمهور با بیان این‌که خداوند یک دین بیشتر نفرستاده است و تمام پیامبران یک دین و یک حقیقت را متناسب با ظرفیت انسان‌ها در شرایط آن زمان معرفی کرده‌اند و نقطه نهایی توسط حضرت محمد مصطفی(ص) به بشریت عرضه شده است، گفت: انقلاب عظیم اسلامی نیز با همین روح و با این اهداف و آرمان‌ها شکل گرفته است. انقلاب اسلامی ملت ایران از جنس نهضت پیامبر گرامی اسلام و در همین راستا بوده است. یگانه‌پرستی، محبت و علم و سعادت برای همگان.

ژوی ادامه داد: انقلاب اسلامی هرگز برای برپایی یک امپراطوری و تسلط بر دیگران ایجاد نشده است. انقلاب برای برتری بر دیگران نیست. انقلاب اسلامی برای توحید، عدالت، عشق، محبت، علم و سعادت است و برای همه انسان‌ها و ملت‌هاست و انقلاب اسلامی بر این اساس و با این روح و آرمان شکل گرفته است.

وی با بیان این‌که تداوم انقلاب و نیل به اهداف اصیل انقلاب نیازمند حفظ همین آرمان‌ها، روحیه و اهداف است، تاکید کرد: حفظ انقلاب اسلامی نیازمند تقوای الهی و مجاهدت‌های پی در پی و خستگی‌ناپذیر و مستمر است. انقلاب اسلامی مانند نهضت تمام پیامبران الهی، خود مقدمه‌ساز و زمینه‌ساز برای حرکت آخر و انقلابی است که بیاید و جهان را سرشار از عدالت کند و انقلاب باید در راستای این ماموریت حرکت کند و برای تحقق آن برنامه‌ریزی کند و در راستای این هدف متعالی عمل کند.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که ملت ایران همواره بر حفظ این آرمان‌ها و ارزش‌ها تاکید داشته و سر سوزنی از آن جدا نمی‌شود، با بیان این‌که انقلاب اسلامی در طول این ۳۳ سال دستاوردهای عظیمی داشته است، گفت: این دستاوردها کم‌نظیر و قابل عرضه به بشریت و تاریخ بوده است. استقلال بی‌نظیر، حفظ وحدت و انسجام کم‌نظیر، کرامت و خودباوری و شجاعت گوشه‌ای از دستاوردهای بزرگ ملت بزرگ ایران است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: انقلاب اسلامی در طول این ۳۳ سال در شرایط بسیار سخت و در شرایط بداخلاقی و فشار دشمنان دستاوردهای افتخارآمیزی داشته است به خصوص در سال‌های اخیر که فشار دشمنان و بدخواهان چندین برابر شده بود، این دستاوردها نیز چند برابر شده است.

رییس‌جمهور اظهار کرد: طی چند روز آینده دنیا شاهد افتتاح چند دستاورد بسیار بزرگ در عرصه هسته‌یی خواهد بود.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنرانی خود در مراسم ‌٢٢ بهمن با اشاره به برخی دستاوردها طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در بخش علمی امرو شاهد نشاط، شکوفایی و جهش علمی در کشور هستیم به طوری که مشاهده می‌کنیم قبل از انقلاب سالانه حداکثر ‌٣ مقاله علمی داشتیم و این رقم در طول برنامه سوم به ‌١٢ هزار مقاله رسید.

به گفته وی، طی پنج سال در برنامه چهارم تعداد مقالات علمی ثبت شده در مراجع جهانی از مرز ‌٣۴ هزار و ‌٨ مقاله عبور کرد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «امروز در علوم پیشرفته صاحب حرف هستیم» گفت: در بخش نانوتکنولوژی در حالی که امروز رتبه دوازدهم در دنیا را داریم، شش سال پیش رتبه سی و هفتم را داشتیم. در این بخش در حالی که در منطقه رتبه ششم را داشتیم، امروز با تلاش دانشمندان رتبه اول را دارا هستیم.

احمدی‌نژاد افزود: در بخش بیوتکنولوژی نیز از رتبه سی و سوم در جهان به رتبه ‌١۴ ارتقا یافتیم. در این بخش در منطقه رتبه اول را دارا هستیم.

وی که سخنانش با تشویق تحسین مردم همراه بود، ادامه داد: در بخش پزشکی به مرتبه‌ای رسیده‌ایم که بسیاری از داروهای پیچیده را متخصصین ما در ایران می‌سازند و حتی بخشی از آن را صادر می‌کنند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «ظرف سه الی چهار سال آتی رتبه علمی کشور در بخش‌های مذکور به رتبه پنج یا ششم دنیا ارتقا پیدا خواهد کرد» گفت: ‌در طول این چند سال ‌۴٨ دانشکده پزشکی ساخته شده و بجای اعزام بیماران به خارج از کشور، عده زیادی بیمار برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که «در هر چهار بخش علوم فضایی، ایران کارهای خود را مستقیما توسط دانشمندان خود انجام می‌دهد» افزود: امروز ساخت ماهواره، ساخت ماهواره‌بر، سکوی پرتاب و دستگاه‌ها و ایستگاه‌های کنترل زمینی، بومی شده است. حدود سه سال پیش ماهواره امید پرتاب شد و اخیرا ماهواره سنجش.

وی در ادامه گفت: ماهواره نوید علم و صنعت که حاصل کار استادان و دانشجویان است، اولین تصاویر شفاف را از مراکز مهم جهان مخابره کرده و الان در اختیار ما قرار دارد.

رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که ظرف چند سال آتی و در موعدی بسیار زود ماهواره ملت ایران در مدار ‌٣۶ هزار کیلومتری از کره زمین قرار خواهد گرفت.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که «مستکبران در بخش هسته‌یی عرصه را بر ایران تنگ کرده‌اند» گفت: آن‌ها همه فشارها را وارد کرده‌اند تا ملت ایران هسته‌یی نشود، اما امروز می‌بینیم که ملت ایران هسته‌یی شده و بخش مهمی از نیازهای خود را خود تامین می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که «در آینده نزدیک ملت ایران همه نیازهای خود را توسط دانشمندان ایرانی تامین خواهد کرد» گفت: ظرف چند روز آینده دنیا شاهد افتتاح چند دستاورد بسیار بزرگ در عرصه هسته‌یی خواهد بود.

رییس‌جمهور در ادامه اجرای اصل ‌۴۴ قانون اساسی را یکی دیگر از دستاوردها دانست و با بیان این‌که «این یک تحول بزرگ اقتصادی در ایران است» گفت: واگذاری سهام عدالت به بیش از ‌۴ میلیون ایرانی از دیگر کارهای مهم انجام شده است که در این راستا شناسایی و برنامه‌ریزی برای واگذاری این سهام به پنج میلیون نفر دیگر در حال انجام است.

احمدی‌نژاد اجرای طرح عظیم هدفمندسازی یارانه‌ها را یکی دیگر از کارهای بزرگ در طول سال‌های گذشته دانست که حرکت ملت ایران را به سمت پیشرفت و عدالت مضاعف کرد.

به گفته وی، در پی اجرای هدفمندی یارانه‌ها ظرف یک سال فقط در مصرف بنزین بیش از ‌١٥ میلیارد دلار صرفه‌جویی اتفاق افتاد که این رقم در کیسه ملت ایران و برای ساخت ایران عزیز خواهد بود.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «در پی اجرای این قانون، فاصله طبقاتی کاهش یافته» گفت: در این یک سال اجرای هدفمندی یارانه‌ها ضریب جینی از ‌۴ / دهم به ‌٣٧ / صدم کاهش یافته است. همچنین در حالی که ما تا سال گذشته واردکننده بنزین بودیم، امروز با افتخار اعلام می‌کنم که جزو صادرکنندگان اصلی بنزین، گازوئیل و فرآورده‌های آن در جهان هستیم.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که «در صادرات غیرنفتی یک معجزه اتفاق افتاده است» گفت: قبل از انقلاب سالانه حدود نیم میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم. این رقم در سال ‌٨٣ به ‌٥ / ٧ میلیارد دلار رسید و امسال صادرات غیرنفتی ملت ایران از مرز ‌٣٥ میلیارد دلار گذشته و تا پایان سال از مرز ‌۴٣ میلیارد دلار خواهد گذشت.

وی ادامه داد: این در حالی است که واردات کنترل شده و طی ‌١ ماهه اول امسال واردات کشور با پنج درصد کاهش مواجه بوده است.

رییس‌جمهور بورس جمهوری اسلامی ایران را فعال‌ترین و موفق‌ترین بورس دنیا عنوان کرد و با بیان این‌که «دولت طی این سال‌ها ‌١ درصد کوچک شده است» گفت: دولت همواره در حال بزرگ شدن بود در حالی که در حال حاضر ‌١ درصد کوچک شده و چهار وزارتخانه آن کاهش یافته است.

احمدی‌نژاد افزود: تلاش شد ریخت و پاش‌ها کاهش یافته و حرمت بیت‌المال افزایش یابد. اگرچه هنوز برخی ریخت و پاش‌ها، تخلفات و سوء استفاده‌ها صفر نشده، ولی با افتخار اعلام می‌کنم که دولت جمهوری اسلامی ایران پاک‌ترین دولت‌ها در همه دنیاست.

وی با اشاره به آمار در مورد ساخت و ساز مسکن اظهار کرد: بسیاری از سیاستمداران و مدیران اقتصادی دنیا تعجب می‌کنند و در دید اول آمار ساخت و ساز مسکن را باور نمی‌کنند. یکی از روسای کشورهایی که در ایران قرارداد دارد تا ‌٢ هزار مسکن بسازد، ابتدا فکر می‌کرد این پروژه کاری بزرگ است، اما وقتی گروهی از آن‌ها برای بازدید از پروژه‌های ایران در ساخت مسکن حضور یافتند، دیدند که پیمانکاران ایرانی در یک مجموعه فقط ‌١۴ هزار واحد مسکونی ساخته‌اند.

رییس‌جمهور افزود: در حال حاضر حدود یک میلیون و ‌۴ هزار مسکن روستایی نوسازی شده که این دوازده برابر مدت مشابه قبل است.

احمدی‌نژاد با اشاره به طرح‌های بزرگ نیروگاهی، اظهار کرد: در طول پنج سال بیش از پنج هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه شده به طوری که امروز یکی از صادرکنندگان اصلی برق در منطقه هستیم.

وي با اشاره به آماري در خصوص ميزان سرمايهگذاري صنعتي گفت: از سال ٨١ تاكنون ميزان سرمايهگذاري صنعتي به بيش از صد هزار ميليارد تومان رسيده است. اين رقم تا سال ٥٧، ٦٦٨ ميليارد تومان بود.