به گزارش افکارنیوز،

محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اظهار کرد: ۷ ماه می‌گذرد و از برجام اروپائی هم خبر مثبتی نیست.

وی با اشاره به رجز خوانی‌های ترامپ و پمپئو و جان بولتون علیه ملت ایران تاکید کرد: پاسخ‌های اخیر آقای رئیس‌جمهور و وزارت امورخارجه خیلی بهتر از گذشته است؛ پاسخگویی به آن‌ها با ادبیاتی باید صورت گیرد که شایسته ملت بزرگ ایران است.

حبیبی با اشاره به اغتشاشات فرانسه گفت: محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به ۲۰ درصد کاهش یافته است. جنبش جلیقه زرد‌ها مشروعیت مردمی مکرون را به کلی زیر سؤال برده است. خشونت در برخورد با این پدیده یادآور اعتراضات سال ۱۹۶۸ و سال‌های قبل از آن در پاریس است. رئیس جمهور فرانسه از اعمال خشونت علیه مردم دفاع و از پلیس تشکر کرده است اماّ او حداقل باید به این سؤال پاسخ دهد که تکلیف حقوق بشر و حق اعتراض چه می‌شود و این حجم از خشونت علیه مردم آن هم در فرانسه بی سابقه است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: مطبوعات فرانسه اعتراضات مردمی را سانسور می‌کنند و برخی از آن‌ها فقط از کاخ الیزه دستور می‌گیرند و این نشان می‌دهد آزادی بیان در کشوری که مدعی دموکراسی و آزادی است چقدر ارزش دارد.

وی در ادامه به حمله رژیم صهیونیستی به خاک سوریه اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌ها ادعا کرده اند به اهدافی در سوریه که متعلق به ایران و حزب الله بوده حمله کرده اند، ولی نگفته‌اند در رسیدن به کدام هدف موفق بوده‌اند و از خنثی شدن این حملات توسط سامانه دفاع موشکی سوریه هم دم بر نیاورده اند.

حبیبی تصریح کرد: صهیونیست‌ها بهتر است رجز نخوانند چراکه تبعات سختی برای آن‌ها خواهد داشت.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تصویب ۶ قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی که خواسته اقدامات خشونت آمیز را متوقف و قوانین بین المللی را رعایت کند، گفت: شورای امنیت اعلام کرده که رژیم صهیونیستی باید از اراضی اشغالی جولان خارج شود و وضعیت فعلی اماکن مقدس بویژه در بیت المقدس را حفظ کند.

وی ادامه داد: وضعیت رژیم صهیونیستی در مجامع جهانی بسیار وخیم است اصولا اقدامات در این رژیم فاقد هرگونه مشروعیت است.

حبیبی در پایان با اشاره به روز مجلس و سالروز شهادت شهید مدرس و نیز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی گفت: رفتار مدرس در مجلس یک شاخص خوب برای اصل وکالت و نمایندگی مردم در مجلس است. علم و آگاهی او در اوج بود و او یکی از مجتهدان والامقام عصر خود محسوب می‌شد. او یک سیاستمدار شجاع بود و هرگز زیر بار زور و دیکتاتوری رضاخان نرفت و با قدرت از استقلال و آزادی مردم دفاع کرد. روز مجلس فرصتی است که نمایندگان مجلس یک خودارزیابی داشته باشند و ببینند چقدر به معیار‌های نمایندگی در تراز مدرس ظاهر شده اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد اهمیت قانون اساسی و نقش آن در نظم و نسق امور گفت: گاهی به اصول قانون اساسی بویژه درباره حقوق ملت بی مهری می‌شود. این بی مهری در اثر غفلت دولت و مجلس و قوه قضاییه حاصل شده است.

وی افزود: قانون اساسی میثاق بزرگ ملت ایران است و اصول آن بی کم و کاست باید اجرا شود چراکه سعادت ملت ما در اجرای درست اصول قانون اساسی است.