مدير كل پيشبيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با اشاره به افزايش دما در كشور تا اواخر هفته گفت: موج جديد بارشي از چهارشنبه وارد كشور ميشود.

به گزارش افکار نیوز؛ عبدالرضا امیدوارشهری در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی تا اواخر روز یکشنبه سامانه بارش زا در سواحل شمالی، شمال شرق، برخی نقاط شرق و ارتفاعات البرز فعال بوده و بارش برف و باران در این مناق ادامه خواهد داشت و سپس این سامانه از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: همچنین تا روز یکشنبه کاهش محسوس دما در نیمه شرقی کشور رخ خواهد داد و خلیج فارس نیز طی روزهای شنبه و یکشنبه مواج پیش بینی می‌شود. از روز دوشنبه تا چهارشنبه روند افزایش دما در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت و از روز چهارشنبه سامانه بارش‌زای جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد کشور خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: بر این اساس در روز یکشنبه آسمان تهران صاف تا نیمه ابری گاهی وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به یک و ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی است که حداقل و حداکثر دما در روز به ۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.