گروه سیاسی- البته که هر کدام از آن ماجراها هم در نوع خود قابل توجه است و نشان از پایه و اساس اعتقادات و ریشه های تفکر شخص آنهاست ولی سلولهای خاکستری ذهنتان را همچنان فعال نگهدارید برای آن حادثه اصلی !

به گزارش افکارنیوز، این روزها سخنان خانم سلحشوری درباره حجاب ، سخنان عباس عبدی درباره آزادسازی مشروب و مواد مخدر ، حتی شاید جمع آوری امضاء برای استیضاح لاریجانی - که در این مجلس به یک سرگرمی تبدیل شده است ، که امضاء جمع کنند و بعد ، به حدنصاب نرسند یا نهایتا استیضاح کنند و سریع از پاسخها قانع شوند - همه میتوانند حواشی ساخته شده برای مساله اصلی باشند ..

فردا قرار است مجدد لایحه CFT در مجلس مطرح بشود . لایحه ای که هیچ اصلاحی درآن صورت نگرفته و شورای نگهبان آن را مغایر با شرع و قانون اساسی خوانده است .

حالا این سوالات مطرح است که :

- علت اصرار بر تصویب این لایحه زمانی که به اذعان وزیر خارجه و آقای لوئیس دبیر اجرایی FATF هیچ نفعی به حال مملکت ندارد چیست؟!

- مگر خود FATF اعلام نکرده که طی چند ماه آینده ساختار و محتوا در حال تغییر کلی است؟
علت عجله دولت برای پیوستن به این کنوانسیون قبل از مشخص شدن ساختار و محتوای جدید چیست؟!

- چرا نمایندگان و دولتمردان به جای پرداختن به مشکلات مردم زمان را برای تصویب این لایحه بیهوده هدر میدهند؟!

"ما با پذیرش بی چون و چرای همه دستورالعملها و شروط FATF و پیوستن به CFT ،درصورت صداقت طرف غربی، نهایتا فقط از لیست سیاه SDN خارج میشویم و نام ایران و شرکتهای و افرادش در لیست SDGT باقی خواهد ماند و همین یعنی :
*دست سپاه را بستیم
*موشکی را دادیم
*اطلاعات امنیتی و مالی را به هیچ فروختیم
*و تحریمها همچنان باقیست ...
با توجه به اینکه بر اساس آئین نامه لایحه مسکوت مانده پس از طرح بلافاصله میتواند در دستور اول کار مجلس قرارگیرد به احتمال قریب به یقین اگر به موقع اقدامی صورت ندهیم ، با تصویب برجام 2 در پنج دقیقه و شاید کمتر روبرو خواهیم شد.."
بنابراین التماس اندکی تامل و شک را داریم!!

صفورا ترقی