به گزارش افکارنیوز،

وزیر کشور دو ارتقاء جدید تقسیمات کشوری را به استاندار آذربایجان شرقی ابلاغ کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در ابلاغیه‌ای به پورمحمدی استاندار جدید آذربایجان شرقی با انعکاس مصوبه هیات وزیران مبنی بر ایجاد «شهرستان هوراند» در تابعیت استان آذربایجان شرقی و ایجاد «بخش فندقلو» در تابعیت شهرستان اهر، دستور داد با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آئین‌نامه اجرایی آن، اقدام لازم در این زمینه دنبال شود.

گزارش فارس حاکی است، این ابلاغ در حالی اتفاق صورت گرفته است که این شهرستان از سال ۹۲ صاحب فرماندار بوده و در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ براساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.

ابراهیم فریادخواه در دوم مردادماه سال ۹۲ و اواخر دولت دهم با اعلام ارتقاء هوراند، به شهرستان به عنوان نخستین فرماندار این شهرستان منصوب شد و در حالی که دولت روحانی معتقد بود تشکیل این شهرستان مصوبه هیات وزیران ندارد، اما زین‌العابدین مردانیان با صدور حکمی در ۱۶ خرداد ۹۵ در دولت روحانی به عنوان فرماندار جدید شهرستان هوراند معرفی شد.

حال سوال این است که اگر دولت روحانی معتقد به ارتقاء و ایجاد شهرستانی به نام هوراند نبوده و امروز دستور تشکیل این شهرستان را ابلاغ کرده، چرا دو سال پیش و در خرداد ۹۵ با تغییر فرماندار آن، به نوعی شهرستان شدن هوراند را تایید کرده است؟!

شهرستان هوراند در ۱۷۰ کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال و غرب با شهرستان کلیبر، از شرق با استان اردبیل و از جنوب با شهرستان اهر هم‌مرز است.