به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله سید محمد سعیدی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم در تالار معصومیه فرمانداری، با اشاره به نقشه‌های دشمن اظهار کرد: دشمنان، باور‌ها و اعتقادات جوانان را هدف گرفته‌اند و افرادی هم بی‌اجر و مزد در داخل کشور در این خصوص در خدمت دشمنان هستند، گاهی اظهارنظر‌هایی از افراد صاحب تریبون می‌شنویم که سخنان آن‌ها از سم مهلک‌تر است.

وی ادامه داد: نبض دین‌داری انسان نماز است، نماز ستون دین است و نخستین چیزی که از اعمال انسان در روز قیامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، نماز است؛ اگر این عبادت از انسان مورد قبول قرار بگیرد، دیگر اعمال او هم مورد قبول قرار خواهد گرفت.

امام جمعه قم افزود: شیطان سعی دارد که در ابتدا مانع از اقامه نماز توسط انسان شود، گزینه دیگر شیطان به هم ریخته کردن نماز است تا انسان از یاد خداوند غافل شود، همه افراد به نماز نیاز دارند و باید مراقب هجوم افکار شیطان‌گونه در هنگام ادای نماز باشیم.

آیت‌الله سعیدی راه لذت بردن از نماز را تقوا دانست و تصریح کرد: انسان باید پیش از ادای نماز استغفار کرده و خودش را از گناه دور کند، توجه کردن به وجود امام زمان (عج) در این زمینه موثر است.

وی ادامه داد: محل عبادت حضرت معصومه (س) در شهر قم به نام بیت‌النور برای ما یادگار مانده است.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: از درون جامعه کسی نمازگزار خارج نمی‌شود که در مقابل مشکلات و دشمنان وادادگی نشان بدهد و فرد نمازگزار هم به هر کسی رای نمی‌دهد.