افكار نيوز: وزير فرهنگ و ارشاد با اشاره به مواضع هاشمي رفسنجاني در حوادث سال گذشته، اظهار داشت: "فكر ميكنم هر قدر كه تبعيت از رهبري بيشتر و نزديكي به ايشان بيشتر باشد، به نفع نظام است.
وی که با مجله مدیریت مصاحبه می‌کرد، گفت: ما دیدیم که مقام معظم رهبری اشاره کردند که اختلاف دیدگاهی بین آقای هاشمی و آقای احمدی‌نژاد وجود دارد اما دیدگاه‌های آقای احمدی‌نژاد به من نزدیک‌تر است. این یعنی آقای هاشمی قدری فاصله گرفته‌اند و هیچ‌کس علاقه‌مند به این موضوع نیست. من فکر می‌کنم همیشه امکان جبران هست و نباید کسی که دارای چنین سوابق گسترده‌ای در انقلاب و دفاع مقدس است، اینگونه احساس شود که فاصله گرفته یا کنار رفته است. باید به‌گونه‌ای باشد که انشاءالله تبعیت از رهبری مثل گذشته ادامه داشته باشد. "

* اگر هاشمی همراهی کند، بهتر است

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما شخصاً مایل به کناره‌گیری ایشان هستید یا خیر، گفت: " به هر حال اگر ایشان همراهی داشته باشند که خیلی بهتر است. ما انتظار داریم ایشان با توجه به سابقه‌ای که دارند، برای پیشبرد اهداف نظام کمک کنند ولی اینکه مثلاً نمی‌خواهند در نماز جمعه شرکت کنند، چه بسا مصلحتی در آن وجود داشت. بعضی‌ها از بعضی مواضع ناراحت بودند و شاید موجب می‌شد برخی موضع‌گیری‌هایی کنند. "

وزیر ارشاد دولت دهم در پاسخ به سؤال: " آیا هاشمی خودش در نمازجمعه شرکت نکرد؟ " نیز اینگونه پاسخ داد: " بله. در آن مقطع با توجه به حساسیت‌هایی که وجود داشت، تصمیم درستی گرفته بودند؛ یا باید خیلی روشن و صریح حمایت می‌کردند یا اگر می‌خواستند برخی از مواضع را مطرح کنند که بعضی‌ها بخواهند از آن سوء استفاده کنند، مردم متدین و نمازگذار ناراحت می‌شدند.
از این جهت ایشان در آن مقطع مصلحت دیدند که اصلاً شرکت نکنند. در مسؤولیت‌های دیگر هم همین است… اما اگر قطعاً ایشان ادامه می‌داد با واکنش‌هایی مواجه می‌شد. مخصوصاً در آن مقطع که مردم خیلی حساس بودند و از بعضی از جریان‌هایی که در مقابل نظام و رهبری ایستاده بودند، ناراحت بودند. لذا در آن مقطع یا ایشان باید به‌گونه‌ای صحبت می‌کردند که صددرصد حمایت و همراهی می‌کردند و در این صورت هم مردم حمایت می‌کردند، یا اگر می‌خواستند به‌گونه‌ای موضع‌گیری کنند که دیگرانی بیایند بهره‌برداری کنند یا جریان‌های جنبش سبز و فتنه از آنها بهره‌برداری کنند، معلوم بود که با اعتراض مردم مواجه می‌شدند. مردم هم نشان دادند که احترام به شخصیت‌ها در جای خودش اما اگر افراد بخواهند از نظام و رهبری فاصله بگیرند، به همان اندازه واکنش نشان می‌دهند. "

انتهاي پيام/ب.