به گزارش افکارنیوز،

مجموعه پرنده‌های صلح صنایع دستی سمنان روز سه شنبه با حضور رئیس جمهوری در برابر دروازه ارگ، بنای عصر قجری شهر سمنان به صورت نمادین رونمایی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در حاشیه مراسم رونمایی از پرنده‌های صلح گفت: این طرح با هدف معرفی فرهنگ غنی ایرانی و انعکاس پیام صلح ایران به سراسرجهان اجرا شده است.
محمد جهانشاهی افزود: طرح پرنده صلح صنایع دستی با مشارکت این اداره کل و خانه و مدرسه صنایع دستی پاژ، اولین مدرسه صنایع دستی و هنر‌های سنتی ایران واقع در استان سمنان اجرا شده است.
به گفته وی، پرندگان صلح از این استان به عنوان پیام آوران صلح به نقاط مختلف جهان ارسال می‌شوند.

 

وی ابراز داشت: این کبوتران سفید سفالی توسط کودکان در خانه تاریخی ترابی سمنان ساخته شده اند و به همراه پیام‌های امید بخش به سراسر دنیا ارسال می‌شوند.
جهانشاهی اجرای این طرح را در جذب گردشگر به ایران و استان سمنان موثر دانست و افزود: طرح پرنده صلح صنایع دستی به طور نمادین برای اولین بار در کشور توسط رئیس جمهوری در ماکت بافت تاریخی شهر سمنان نهاده شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: پرنده‌های صلح صنایع دستی به عنوان سفیران صلح ایران، زمینه ترغیب و سفر گردشگرانی از سراسر دنیا را به ایران و استان سمنان فراهم می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه وارد استان سمنان شد و تا فردا برنامه‌های مختلفی در این استان دارد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر کاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور دارد و در این سفر ۷۸ مصوبه با ۱۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

 

روحانی پیش از این در فروردین ماه ۹۵ همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.