به گزارش افکارنیوز،

مهرداد بائوج لاهوتی  در خصوص اهمیت رایزنی وزرای دارایی فرانسه،‌ آلمان و انگلیس درباره سازوکار ویژه مالی، گفت: با توجه به شرایط رخ داده اکنون ایران در موضع برتر قرار دارد و اروپایی ها مجبور به پایبندی به تعهداتشان شده اند زیرا افکار عمومی مردم دنیا نسبت به خروج آمریکا از توافقنامه مذکور واکنش منفی داشت.

موضع ضعف اروپایی ها در مقابل ترامپ منجر به تحریم های ثانویه شد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپایی ها ابتدا در مقابل ترامپ اقدام متقابل انجام ندادند اما اکنون خودشان را در موضع ضعف می بینند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که کشورهایی مانند آلمان و فرانسه در موضوعات مختلف نسبت به واشنگتن مواضعی اتخاذ کرده اند که به مزاج آمریکایی ها خوش نیامده است.

تسهیل روابط بانکی و برقراری روابط مالی با دنیا مهمترین هدف انعقاد برجام است

وی با بیان اینکه تسهیل روابط بانکی و برقراری روابط مالی با کشورها دنیا یکی از مهمترین اهداف انعقاد توافقنامه برجام است که باید محقق شود، ادامه داد: بر این اساس وقتی هواپیمایی بوئینگ روابط اقتصادی با ایران را بر هم می زند، فرانسوی ها که در این مجموعه سهام دار هستند باید واکنش نشان دهند و اجازه نفوذ آمریکایی ها را ندهند.

SPV می تواند تحریم های ثانویه را خنثی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایجاد سازوکار ویژه مالی می تواند تحریم های ثانویه را خنثی کند که این امر یکی از با اهمیت ترین واکنش ها در قبال رفتار یکجانبه کاخ سفید محسوب شده و می تواند نظام تک قطبی ایالات متحده را زیر سوال ببرد، تصریح کرد: در واقع ترامپ درصدد به صفر رساندن فروش نفت کشورمان است اما از طریق SPV می تواند این اقدام را دور زد.

فرصت سوزی اروپا در مواجه با سازوکار ویژه مالی به نفع ایران نیست

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین امیدواریم کشورهای اروپایی طرف ایران در برجام هرچه سریع تر به نتیجه واحدی برای سازوکار ویژه مالی دست یابند زیرا فرصت سوزی مساوی با از بین رفتن منافع کشورمان است و این امر به صلاح امور اروپا نیست./