به گزارش افکارنیوز،

سیدناصر موسوی لارگانی  با اشاره به موضوع بحران سوریه گفت: خود سازمان ملل،تمامی کشورهای اروپایی حتی استکبار جهانی،آمریکای جنایتکار و جهانخوار همه شان می دانند که تنها راه حل مشکلات در سوریه، ایران است.

وی افزود:اگر ایران در برنامه مسائل سیاسی در سوریه و موضوع  آتش بس سوریه نباشد ولو اینکه همه قدرت ها هم  بیایند به  نتیجه نمی‌رسند، همچنان که خود آمریکا در مسئله  سوریه ورود کرد،آنجا را مورد حمله موشکی قرار داد؛با موشک های بدون سرنشین و با سرنشین سوریه را بمباران کرد ولی نتوانست نتیجه بگیرد.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش را خود آمریکا پرورش داد،تاکید کرد:داعش را آمریکا با خودش آورد و می خواست با آنها بحث حکومت سوریه را تغییر بدهد؛ولی نتوانست.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نشست آستانه در موضوع حل بحران سوریه،مطرح کرد:ممکن است که نشست آستانه قطعاً نتیجه صددرصدی نداشته باشد و کارگشا نباشد ولی با نشست‌های پی در پی  ای که برگزار می شود؛می توان به نتیجه رسید.همانطور که در بحث برجام،ما سال ها رفت و آمد و نشست داشتیم،در ژنو در ترکیه و جاهای مختلف جلسه گذاشتیم تا سرانجام به توافق رسیدیم، پس با یک نشست نمی‌توان ارزیابی کرد که این نشست نتیجه دارد یا ندارد.

وی ادامه داد:قطعا خود سازمان ملل هم اگر کارهای خودش را در جاهای مختلف دنیا بررسی کند می بینیم که موفق نبوده است.

نفوذ کلام جمهوری اسلامی تواند بسیاری از مشکلات سیاسی منطقه را برطرف کند

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه ایران در منطقه به جایگاهی رسیده است که نفوذ کلام دارد، مطرح کرد:برخی حکومت های منطقه مانندحکومت بحرین در مقابل ایران است؛ولی جمهوری اسلامی اسلامی ایران با نفوذ کلامی که دارد،می تواند بسیاری از مشکلات سیاسی منطقه را برطرف کند.

موسوی لارگانی ادامه داد: تنها راه حل مشکل سوریه ورود کشورمان است،اگر ایران حذف شود مطمئناً هر طرحی بگذارند با شکست روبه‌رو می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها الان گزینه سیاسی را مطرح می کنند،ولی درگذشته گزینه نظامی فقط مطرح بود و این یک عقب نشینی از طرف آمریکا است تصریح کرد:آمریکا،اسرائیل و آل سعود مثلث شومی تشکیل داده اند که همه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند،سوریه و عراق و بقیه کشورها بهانه است و هدف اصلی آنها ایران بوده است.

عضوهیئت رئیسه فراکسیون روحانیون مجلس،اظهار کرد:مثلث شوم صهیونیستی از راه های نظامی ورود کرده،تکفیری‌ها را مسلح کردند؛سلاح های زیادی در اختیارشان قرار دادند،حتی خودشان ورود کردند ولی به جایی نرسیدند و قطعاً از راه سیاسی هم به جایی نخواهند رسید؛چرا که جایگاهی در منطقه ندارند.

به گزارش خانه ملت؛نماینده آمریکا در امور سوریه مدعی شد که ایالات متحده فقط به دنبال تغییر رفتار سوریه در منطقه است و نه تغییر حکومت آن.

جیمز جفری برخلاف مواضع گذشته دولت آمریکا در قبال اسد گفت که این ملت سوریه است که تصمیم می‌گیرند، چه کسی رئیس‌جمهور این کشور باشد و ما به دنبال تغییر هیچ حکومتی نیستیم، اما سعی می‌کنیم رفتار این حکومت را قبل از هر چیزی به سمت شهروندان، همسایگان و سپس جامعه جهانی تغییر دهیم.

وی در بخش از اظهاراتش به حضور ایران در سوریه اشاره کرد و از روسیه خواست تا به ایران برای خروج از سوریه فشار بیاورد.تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاهش نخواهد یافت، حتی اگر این کشور از سوریه خارج شود.

جان بولتون نیز  چندی پیش اعلام کرده بود که ولادیمیر پوتین به اطلاع آمریکا رسانده است که خروج نیروهای ایرانی از سوریه ممکن نیست.